Adnan Oktar'a suç duyurusu

Diyanet-Sen Samsun Şubesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik yapılan edep dışı açıklamalarından dolayı Adnan Oktar hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Adnan Oktar'a suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı'na yönelik “Ey Diyanet! Sizin maaşınız kerhanelerden alınan paralarla ödeniyor” diyerek hakarette bulunan Adnan Oktar'a, Türkiye'nin tüm illerine Diyanet-Sen şubelerince yapılan suç duyurularına Samsun Şubesi de eklendi. Diyanet Sen Samsun Şube Başkanları, din görevlileri ile birlikte kişisel haklara yaptığı hakaretlerden dolayı, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na kişisel suç duyurularında bulundu.

AHLAKSIZCA İFTİRA ATIYOR

Diyanet Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy, 2 Nolu Şube Başkanı Yakup Demirbaş ve din görevlileriyle birlikte Samsun Müftülüğü önünde yaptığı basın açıklamasında, Adnan Oktar'ın Diyanet'i nedef aldığını belirterek, "Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin zehip olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışa akmıştır" dedi.

ARKALARINDA KİM VAR ARAŞTIRILSIN?

İnsanları Kur'an ve Sünnet'ten ayırma aaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzedi kurumlara ve alimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünü de vurgulayan Nevzat Oy, “Hakimlerimizden talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dahil arkalarında var olan güçler ve ekonomik kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin" dedi.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Diyanet Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy ve beraberindeki din görevlileri basın açıklamasının ardından Samsun Adliyesi'ne giderek, Cumhuriyet Başsavcılığı'na Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER