Aç gözlü küresel dünya tehdidi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Aç gözlülüğün öne çıktığı küresel dünyada ülkemiz büyük bir tehlike ile karşı karşıya.15 Temmuz hainlerinin amacı ülkemizi parçalamaktı "

Aç gözlü küresel dünya tehdidi

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda önemli mesajlar verdi.  15 Temmuz darbe girişimi ve küreselleşme tehdidine değinen Yusuf Ziya Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerin içine yuvalanmış hainlerin milletin uçağı, tankı, silahıyla yine milletine saldırdığını, ülke yönetimine ve demokrasine, kazanımlarına kast etmeye,  ülkeyi bölmeye çalıştıklarını söyledi.

Halkın büyük desten yazdığını, tarihten gelen o milli şuurun hiçbir zaman bitmediğini bir kez daha gösterdiğini ifade eden Yılmaz, darbe girişiminin başarılı olması halinde hedefin ülkeyi parçalamak olduğuna dikkat çekti.

AÇ GÖZLÜ KÜRESEL DÜNYA

Milli şuurun, tarihin, manevi değerlerin, vatan, bayrak bilincinin mutlaka her nesille çok iyi öğretilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Önümüzde büyük bir küresel sömürü duruyor. Aç gözlülüğün öne çıktığı küresel dünyada ülkemiz büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Küreselleşme ulusal yapımızı, milli ve manevi duygularımızı, bilincimizi köreltmeye çalışıyor. 15 Temmuz’da hain bir şebeke bu zemin altında ülkemize kast etmek istedi. Ama başarılı olmadılar. Dünyaya başkaldırmış bir ulus, hainlere hiçbir zaman fırsat vermedi, vermeyecek” dedi.

KAHRAMANLARIMIZA NE CEVAP VERECEĞİZ

Yaşadığı bir olayı anlatarak örnek veren Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Rahmetli anne ve baba geçmiş yıllarda sormuştum. Dedemin babasının ismi neydi, mezarı nerede. Bunu diğer akrabalarıma zaman içinde zordum.  Hepsi Kurtuluş Mücadelesi’nde yer almış, evlerinden toprakların çocuklarından kopmuş. Tabi onlarda mezarlarının dahi nerede olduğu bilmiyor. Araştırdım yerlerini öğrendim. Hepimizin büyük dedelerinin Milli Mücadele’de büyük kahramanlık hikayeleri, fedakarlıkları var. En önemlisi vatan için canlarını vermişler. Böyle bir milletten geliyoruz. Anadolu toprakları kanla kuruldu. Hepimiz bir gün öleceğiz. Öbür dünyada bu kahramanlarımız bize sormayacak mı? Size kanla yazılmış, kazanılmış bir vatan bıraktık siz ne yaptınız? Ne fedakarlıklar gösterdiniz? Ne cevap vereceğiz.  Buna göre hareket etmeliyiz. Allah 15 Temmuz şehitlerimizden, tüm şehitlerimizden Allah Razı olsun. Tarihimizi, fedakarlıklarımız, Milli Mücadelelerimizi  iyi öğrenmeli ona göre hareket etmeliyiz. Başka vatanımız, toprağımız yok.”

Yılmaz, milli bilincin yaşatılması için herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerektiğini, özellikle bu vatanın hangi zor koşullarda kazanıldığının gelecek nesillere öğretilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER