AB sivil topluma kesenin ağzını açtı

Avrupa Birliği, dernekler; vakıflar ve bunların bağlı bulundukları federasyon ve konfederasyonlar ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 200 bin avro hibe desteği sağlayacak

AB sivil topluma kesenin ağzını açtı

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği arasında sivil toplum aracılığıyla politik ve kültürel diyaloğu geliştirmek amacıyla başlatılan, Sivil Toplum Diyaloğu Programı Bilgilendirme Toplantısı, 26 Ocak'ta Samsun'da yapılacak.

Türkiye’den dernekler; vakıflar; dernekler ve vakıfların federasyon ve konfederasyonları ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 200 bin avro hibe desteği sağlanacak. Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında devam eden katılım müzakereleri kapsamında, sivil toplum aracılığıyla politik ve kültürel diyaloğu geliştirmeye yönelik projelere maddi destek sağlanacak. Bu kapsamda Sivil Toplum Diyaloğu Programı Bilgilendirme Toplantısı, 26 Ocak'ta Anemon Samsun Hotel'de yapılacak. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen Sivil Toplum Diyaloğu Programında, Toplam bütçesi 6 milyon avro olan hibe programı ile AB müzakere sürecinin tüm fasıl başlıklarıyla ilgili konularda, Türkiye ve AB’den kuruluşların ortaklaşa yürüttüğü diyalog eksenli projeler geliştirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda Türkiye’den dernekler; vakıflar; dernekler ve vakıfların federasyon ve konfederasyonları ile AB üyesi ülkelerden kar amacı gütmeyen kuruluşların ortaklaşa geliştirecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla da 200 bin avro hibe desteği sağlanacak. Bu kapsamda; proje başvuruları 16 Şubat 2018 tarihinde saat 17.00’a kadar Merkezi Finans ve İhale Birimine yapılması gerekiyor.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER