8 Bin Kişiyi Buluşturan İftar

Atakum Belediyespor Stadında 8 bin Atakumlunun aynı sofrada bir araya geldiği iftar buluşmasında konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ramazan Ayının bütün güzelliklerini ilçemizde yaşıyoruz. Atakum İlçesindeki birlik ve beraberlik herkese örnek oluyor” dedi

8 Bin Kişiyi Buluşturan İftar
Geleneksel Atakum Mahalle İftarları buluşmaları kapsamında Atakumluları aynı iftar sofralarında buluşturmaya devam eden Atakum Belediyesi, Yenimahalle, Güzelyalı, Cumhuriyet ve Atatepe Mahallelerinin sakinlerini, Atakum Belediyespor Stadında ağırladı. Ramazan Ayının başından bu yana iftar buluşmaları gerçekleştiren ve Atakumluların yoğun katılım gösterdiği buluşmaları sürdüren Atakum Belediyesi, Atakum Belediyespor Stadındaki iftar buluşmasında 8 bine yakın vatandaşı aynı sofrada buluşturdu. Atakum Belediyespor Stadında masalardan ‘Ay-Yıldız’ ve ‘Atakum’ koreografisi yapıldığı iftar buluşmasına AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
‘MİLLETÇE KUCAKLAŞIYORUZ’
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan yaptığı konuşmada karşılaştığı tablo karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncelikle Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı kutluyorum. İftar programlarına böylesi yoğun katılım sağlanması, Atakum İlçesindeki birliğin, beraberliğin ve sevginin ürünüdür. Ülkemizi haince planlarına alet etmek isteyenler, terör denilen bela ile bizleri birbirimizden ayrıştırmak isteyenler, bugün Atakum İlçesinde sağlanan bu tabloya iyi baksın. Millet olarak birbirimizle kucaklaşıyoruz, daha sıkı kenetleniyoruz. Biz birbirimizi seviyoruz” dedi.
‘BİNLERCE KİŞİLİK AİLE SOFRASI’
Ramazan Ayının bütün güzelliklerini Atakumlularla birlikte yaşadıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ramazan Ayı’nda her akşam vatandaşlarımızı aynı iftar sofralarında buluşturmak istedik. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Geleneksel Atakum Mahalle İftarları, bu yıl büyük bir katılım ile gerçekleşiyor. Binlerce vatandaşımızla her akşam buluşuyoruz. Atakum İlçesini büyük bir ev olarak görüyoruz. Atakumda yaşayanları ise ailemiz olarak görüyoruz. Ramazan Ayının bütün güzelliklerini ailemizle, yani Atakumlu hemşerilerimizle yaşıyoruz” diye konuştu.
‘TÜRKİYENİN YILDIZI OLACAĞIZ’
Atakum İlçesinin sürekli göç alan bir yapısı olduğuna dikkat çeken Başkan Taşçı, “Ailemiz sürekli büyüyor. Her yıl 10 bin ile 12 bin arasında yeni nüfus aramıza katılıyor. Biz de bu büyümeyle doğru orantılı olarak hizmetlerimizi hızlandırıyoruz. Daha kapsamlı, daha büyük projelerle ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz. Bize güvenen Atakum halkının bu güvenine layık olmak için çalışıyoruz. Rutin belediyecilik çalışmalarımızla, sosyal belediyecilik alanındaki projelerimizle Atakum İlçesini Türkiye’nin yıldızı yapmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
SPOR CAMİASI İFTARDA BULUŞTU
Atakum Belediyespor Stadında gerçekleştirilen ve 8 bine yakın vatandaşın katıldığı iftar buluşmasına Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü İbrahim Güven, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şener Aydın, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Hakkı Bayrak, Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran, AK Parti Atakum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Macit, AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri, Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Başkan Hakan Durmuşoğlu, Atakum Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Aydın, Atakum Belediyespor Teknik Direktörü Hakkı Hocaoğlu ile TFF Samsun Bölgesi Hakemleri de katıldı. Ayrıca Atakum Belediyespor Kulübünün sporcularının aileleri ve mahalle muhtarları iftar buluşmasına katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER