75 Akademisyen Atakum'u Konuştu

Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayında konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizin röntgenini bir de akademisyenlerimizin gözünden çektik. Elde ettiğimiz akademik veriler, ilçemizi daha güzel yarınlara taşımamıza katkı sağlayacak” dedi

75 Akademisyen Atakum'u Konuştu
Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilen ve iki gün süren ‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu çalıştay tamamlandı. Farklı alanlardan 75 akademisyenin katılımıyla ve 7 farklı konu, 8 farklı oturumda gerçekleştirilen çalıştayda masaya yatırılan konular, 500 sayfalık bir kitapta toplanacak.

BİLGİLER KİTAP OLACAK

Çalıştay’da açılış konuşmasını yapan ve ilçeye akademik bir gözle bakılmasını son derece önemsediğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Hızla büyüyen ilçemize, akademisyenlerin gözüyle bir röntgen çekmek istedik. İki gün süren çalıştayda elde edilen veriler ve çözüm önerileri, ilçemiz adına hedeflediğimiz daha güzel yarınlara ulaşabilmemizi hızlandıracaktır. Çalıştayın tamamlanmasının ardından, elde edilen tüm verileri 50’ye yakın bildiriden oluşan, 500 sayfalık ‘Yeni Atakum’ adıyla ve ‘Atakum’a Akademik Bakış’ alt başlığıyla bir kitapta toplayacağız. Bu kitap sadece bize değil, gelecek nesillere de yol haritası olacaktır. Emek veren tüm akademisyenleri ve Atakum Kent Konseyini böyle başarılı bir çalıştaya imza attıkları için kutluyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER