600 Bin Paketlik Zehir Tacirleri Adliyede!

İstanbul'dan Samsun'a getirilen ve Karadeniz'de piyasaya sürüleceği ileri sürülen 600 bin paket bonzaiye tekabül eden bonzai ham maddesi ve bonzai ile ilgili gözaltına alınan biri kadın iki kişi adliyeye sevk edildi.

600 Bin Paketlik Zehir Tacirleri Adliyede!
Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir kişinin İstanbul'dan bonzai ham maddesini Samsun'a getirip, buradan Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi’ne dağıtımı yapılacağının istihbaratını aldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gece boyunca takip ettikleri 55 AN 919 plakalı otomobil bugün saat 08.00 sıralarında İlkadım ilçesi Reşadiye Mahallesi'ndeki E.Ç. (31) adlı bayanın evinin önünde durduğunda otomobilden inen sürücü K.E.’yi (43) yakalayarak gözaltına aldı. Otomobilde yapılan aramada 4 bidon içinde 5 litre kimyasal sıvı ve 980 gram bonzai ham maddesi ele geçirildi. K.E. ile bağlantısı olduğu düşünülen E.Ç. adlı kadının evinin kilitli bodrumunda yapılan aramada ise tahtalar arasına saklanmış 2 valiz içinde 9 kilo 240 gram bonzai, 1 adet hassas terazi, paketlemede kullanılan eldiven ve poşetler ile 3 adet yüz maskesi bulundu.

Ele geçen bonzai ile bonzai ham maddesinin 600 bin paket bonzaiye tekabül ettiği tespit edildi. Olayla ilgili E.Ç. adlı kadın da gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi, Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından "uyuşturucu ticareti” suçundan bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER