6 Firmayla İlk Binde

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) açıkladığı verilere göre Samsun'dan 6 firmanın ilk bin ihracatçı firma arasına girdiğini söyledi

6 Firmayla İlk Binde
Samsun TSO Mayıs ayı toplantısı Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Mayıs ayı faaliyetleri hakkında bilgi veren TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TİM'nin açıkladığı ilk bin ihracatçı arasında Samsun'dan 6 firmanın yer aldığını ifade etti. Şehitler için başsağlığı dileyen Murzioğlu, yeni kurulan hükümete başarılar dileyerek, ekonomiden önce teröre bir çare bulunması gerektiğini söyledi.

"BUNUN İYİ TARAFI 4 FİRMANIN İLK 500 ARASINA GİRMESİ"
Geçen sene Samsun'dan 4 firmanın ilk bine girdiğini söyleyen Başkan Murzioğlu, "Bunlar: Sampa Otomotiv San. Tic. AŞ., Sürsan Su Ürünleri San. Tic. AŞ., Ulusoy Un San. Tic. AŞ., Borsan Kablo Elektrik Aydın İnşaat San. Tic. AŞ. Bunlara bu yıl; Yılmaz Tarım Ürünleri San. Tic. AŞ., As Çelik Döküm İşleme San. Tic. AŞ. katıldı. Bunun iyi tarafı 4 firmanın ilk 500 arasına girmesi. Bu Samsun için güzel bir gelişme. 262 tane firmamız 450 milyon dolara yakın bir ihracat yapıyor. 6 tane firmamız Samsun ihracatının yüzde 59 küsürünü teşkil ediyor. Kendilerini tebrik ediyoruz" dedi. 
Murzioğlu, 6 Haziran'da başlayacak Ramazan ayının Müslüman alemine mutluluk ve manevi coşkular getirmesini de temenni etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER