6 Bin Konuta Doğal Gaz!

Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler, Terme'de 5 milyon TL'lik yatırımla 6 bin daireye doğal gaz ulaştırdıklarını açıkladı

6  Bin Konuta Doğal Gaz!

Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler, bölge harita şefi İlker Akman ve Terme şube sorumlusu Özgür Cihan Gül ile birlikte Belediye başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti. İlçede devam eden doğal gaz çalışmaları hakkında Başkan Kul'u bilgilendiren Gürler, "Terme ilçemizde bugüne kadar yapılan 5 milyon TL’lik yatırımla 6 bin daireye doğal gaz şebekesi ulaştırıldı" dedi.

DAHA TEMİZ BİR HAVA

2015 yılında Terme ilçesinde yapılan, 2016 yılında planlanan ve devam eden çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Doğan Gürler, 610 abonenin doğalgazdan faydalandığını ifade etti. 2016 Temmuz ayı itibarı ile 6 bin abonenin doğalgaz kullanabileceğini belirten Gürler, "Terme Belediyesi ile koordineli çalışmalarımız sürüyor.  Vatandaşlarımızın abonelik işlemleri için Fenk Mahallesi'nde bulunan abone merkezimize gelerek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin azaltılması noktasında da 2016 yılında doğal gaza dönüşümde büyük bir artış olmasını bekliyoruz. Daha temiz bir hava için Terme’li hemşerilerimizi bir an önce abonelik işlemlerini yaptırmaya davet ediyoruz. Çalışmalarımıza vermiş olduğu destekten ötürü Belediyemiz Başkanımız Sayın Şenol Kul’la tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

2 YILDA TARİHİ YATIRIMLAR

Belediye Başkanı Şenol Kul da açıklamasında, "2 yılda Terme’ye tarihi yatırımlar kazandırdık. Geleceğin Terme’si için koyduğumuz hedef doğrultusunda  gelişmiş istikrarlı bir şehrin temellerini attık. İlçemizi bu hedefe ulaştırmak için gerekli yatırımları halkımızın desteği ile birlikte şehrimize kazandırıyoruz. Doğal gaz ilçe halkımızın uzun zamandır umutla beklediği önemli bir yatırım. Uzun bir sürecin ardından şehrimize temiz ve ekonomik doğal gazın kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER