55 gündür haber alınamıyor

Samsun'da akli dengesi bozuk 36 yaşındaki Mehmet Erbil'den 55 gündür haber alınamıyor. 

55 gündür haber alınamıyor

1 Ağustos 2017'de Samsun'un Canik ilçesi Gölalan Mahallesi'ndeki evinden çıkan Erbil'den bir daha da haber alınamadı.

Akşam saatlerinde evinden "Samsun'a gidiyorum" diye çıkan Erbil, yolda rastladığı tanıdığı bir arabayla şehir merkezine kadar gitti. Şehir merkezinde arabadan inen Erbil, bir daha evine dönmedi. Polise ve savcılığa başvuran yakınları, Erbil'in bulunmasını bekliyor.

"Eve gelmemezlik yapmazdı"
Mehmet Erbil'in ağabeyi Ferhat Erbil, "55 gündür kardeşimden haber alamıyoruz. Ruh ve sinir hastasıydı. Ama saldırganlığı falan yoktu. Arada Samsun'a gelip köye giderdi. Bugüne kadar hiç eve gitmediği olmadı. Her yere başvurduk ama şimdiye kadar bir sonuç alamadık. Gören ve duyan vatandaşların güvenlik güçlerine vermesini istiyoruz" diye konuştu.

"10 yıldır tedavi görüyor"
Mehmet Erbil'in Samsun'da bir iki gün kalacağını söyleyerek evden çıktığını söyleyen Erbil'in kuzeni Fatih Bayraker, "Mehmet ruh ve sinir hastasıydı. 10 yıldır tedavi görüyor. Ama tek başına bir yerlere gidebiliyor. İstanbul'a falan tek başına gidebiliyor. Samsun'da kardeşleri var. Arada sırada onlara kalmaya gider sonra tekrar eve döner. 5 kardeşler. Annesi hasta bir kadın. Babası 70 yaşında. Kaybolduğu gün de evden Samsun'a bir iki günlüğüne gidiyorum diye çıkmış. Yolda tanıdık bir kişinin arabasına bindi. Şoför de Mehmet'in babasını arayarak Mehmet'in kendi arabasına bindiğini babasına söylemiş. Babası da haberi olduğunu söylemiş. 19 Mayıs Stadyumunun orada Mehmet'i sahile ineceğim diyerek arabadan iniyor. 2-3 gün geçtikten sonra kaybolduğunu anladık. Kurupelit Jandarma Karakoluna başvurduk. Emniyet güçlerine, savcılığa başvurduk. 55 gündür kayıp. Araştırıyorlar. Vatandaşlardan görenlerin duyanların bize ve emniyet güçlerine haber vermesini istiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER