49 terörist ölü ele geçti

Türk Silahlı Kuvvetlerince 18-24 Mayıs'ta Diyarbakır, Mardin, Siirt ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 49 terörist etkisiz hale getirildi.

49 terörist ölü ele geçti

Türkiye genelinde yürütülen operasyonlarda bir haftada 49 terörist etkisiz hale getirildi Türk Silahlı Kuvvetlerince 18-24 Mayıs'ta Diyarbakır, Mardin, Siirt ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 49 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan haftalık bilgilendirmeye göre, 18-24 Mayıs tarihlerinde, PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Diyarbakır, Mardin, Siirt ile Irak'ın kuzeyindeki orta çaplı operasyonlara aralıksız devam edildi. İcra edilen operasyonlarda, 3'ü sözde lider kadroda olmak üzere, 49 terörist etkisiz hale getirildi.

Öte yandan Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4474 oldu. Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 54 asker şehit olurken, 233 asker de yaralandı. TSK ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart itibarıyla kontrol altına alınan Afrin'de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürüldü. Harekat kapsamında bugüne kadar 225 mayın ve bin 194 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER