3 Yılda 500 Bin TL Civarında Haksız Gelir

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin mutemedinin, 3 yıldır ‘hissedilmeyecek miktarlarda’ personel maaşlarını zimmetine geçirerek haksız kazanç sağladığı ifade edildi. Konuyla ilgili müfettişlerin soruşturma yaptığı ve dosyanın savcılıkta olduğu belirtildi

3 Yılda 500 Bin TL Civarında Haksız Gelir

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde yaşandığı iddia edilen skandal, 3 yıl öncesine dayanıyor. Hastanenin mutemedinde görevli M.A. isimli şahıs hakkında personel maaşlarını zimmetine geçirerek haksız kazanç, evrakta sahtecilik ve zimmete para geçirme suçlarından açığa alındığı ortaya çıktı.

 

KENDİSİNİN VE EŞİNİN HESABINA AKTARMIŞ

Hastanede mutemet olduğu öğrenilen M.A. isimli çalışanın hastane personelinin maaşlarından 2013 yılından beri hissedilmeyecek miktarda parayı keserek kendisinin ve eşinin hesabına yatırdığı öne sürüldü. Personelin durumu fark etmemesi için ise kesintilere makul ve kanuni kılıflar uydurulduğu iddia edilirken, olayın taşeron çalışanlarının üzerinden yapıldığı öne sürüldü. Mutemedin bu yöntemle 3 yıl içerisinde 500 bin TL civarında bir haksız gelir elde ettiği öğrenildi.

SAVCILIK ÇOK YÖNLÜ ARAŞTIRMA YAPIYOR

Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin inceleme başlattığı olayda hastanenin 3 yıllık geçmişi tarandı. Ayrıca 2013 yılından bu yana görev yapmış idari bölümde başhekim, idari müdür ve idari müdür yardımcılarının ifadelerine başvurulduğu ve son 3 yılın evraklarının incelendiği kaydedildi. Müfettişlerin geçtiğimiz günlerde soruşturmayı bitirdiği, raporları ve dosyaları savcılığa verdiği öne sürüldü. Dosya üzerinde çalışmaya başlayan savcılığın ise soruşturmayı çok yönlü araştırdığı kaydedildi.

 

Öte yandan söz konusu iddialarla ilgili açıklama almaya çalıştığımız Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Dursun M. Mehel, toplantıda olduğunu konuyla ilgili danışmanı tarafından bilgi alınmasını istedi. Fakat gün boyu açıklama almak istediğimiz danışman, telefonlara bakmadı.

 

Sezer SEZER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER