3 milyon evrak yer değiştiriyor

SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Atakum ilçesine taşınan müdürlüğün arşivinin taşınma işleminin devam ettiğini belirtirken, yaklaşık 3 milyon evrakın yer değiştirdiğini söyledi

3 milyon evrak yer değiştiriyor

İlkadım ilçesinde hizmet veren Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürlüğü geçtiğimiz yıl yapılan ihalenin ardından yeni yerine taşındı. SGK’nın bulunduğu 53 yıllık bina ihale yolu ile satışa çıkartılırken, Atakum ilçesinde ise yeni bina yapımı başlamıştı. Geçtiğimiz ay taşınma işlemine başlayan SGK İl Müdürlüğü arşiv bölümü haricinde tüm birimleri yeni binaya taşındı.

 

OTOPARK SIKINTI YAŞANMAYACAK


Atakum ilçesindeki yeni binalarının daha modern ve daha hızlı hizmet veren bir bina olduğunu kaydeden SGK İl Müdürü Ünal Kaya, “Yeni binamız bodrumu, zemini ile birlikte 3 katlı ve toplamda 17 bin m2 kapalı alanı olan, içerisinde brifing salonları, personel için uyarlanmış çalışma alanları olan bir binada hizmet vermekteyiz. İlkadım ilçesindeki eski binamızda otopark sorunu yaşarken, artık kendi aracı ile SGK’ya gelen vatandaşlarımız otopark sıkıntısı yaşamayacak. Ulaşım anlamında da rahat ulaşılabilecek binamızda hizmetlerimizi yürütüyoruz” diye belirtti.


BUGÜN GİT YARIN GEL DEMİYECEĞİZ


SGK Samsun İl Müdürlüğü’nün akıllı binada hizmet verdiğini de ifade eden Kaya, “Yeni binamız daha modern ve akıllı bir bina olduğu için insanlar her şeye daha rahat ulaşabilecekler hem de ilgili servislerdeki işlerini kolayca yapabilecekler. Önceki binamızda en büyük sıkıntımız arşivdi. Binanın içindeki arşivin haricinde 3 ayrı yerde de arşivimiz vardı. Yaklaşık 3 milyona yakın evrakı bir arada tutmak zordu. Arşivden evrak çıkartmak gerektiğinde bazı zaman işler bürgün dahi gecikebiliyordu. Fakat yeni binamızda kompakt arşiv dediğimiz birim yaptık. Bu bölümde hem daha fazla evrak saklama imkanımız var hem de aradığımız evraka da daha rahat ulaşabiliyoruz. Arşiv işlerinde vatandaşa bugün git yarın gel demeyeceğiz. Arşiv taşıma işlemini de en kısa sürede bitireceğiz” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER