29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Samsun'da kutlamalar iki gün sürecek. 28 Ekim'de Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayacak kutlamalar, Vali Osman Kaymak'ın 29 Ekim'de vereceği Cumhuriyet resepsiyonu ile sona erecek

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94'üncü yıldönümü kutlamaları programı belli oldu. Buna göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Samsun’da, 28 Ekim cumartesi günü Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayacak.

İLK TÖREN ATATÜRK ANITI’NDA

Atatürk Anıtı'ndaki çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak kutlamalar, aynı gün saat 14:00'te Cumhuriyet Yürüyüşü ile devam edecek. Samsun protokolunun yanı sıra vatandaşların da katılacağı yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nde sona erecek. Aynı günün akşamı protokolün katılımıyla PMYO ve Okul öğrencileri tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde konser verilecek.

PROTOKOL HALKI SELAMLAYACAK

29 Ekim Pazar günü ise Samsun Valisi Osman Kaymak, ‘Yaşayan Atatürk Salonu’nda tebrikleri kabul edecek, ardından 10:30'da ise Batıpark'taki İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Stadı'nda Vali, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı, törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacak. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı'nın göndere çekilmesinin ardından Vali Osman Kaymak, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak. Lise öğrencilerinin şiirlerini okuması, folklor gösterileri ile devam eden buradaki kutlamalar tören geçişi ile sona erecek.

KAYMAK RESEPSİYON VERECEK

Samsun Valiliği'ne atanmasından sonraki ilk Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına evsahipliği yapacak olan Vali Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak, saat 18:30'da ise Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda Cumhuriyet Resepsiyonu verecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde verilecek Cumhuriyet Konseri ile sona erecek.

HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER