225 öğrenci, Çanakkale'ye uğurlandı

Vezirköprü Kaymakamlığınca yürütülen "Gençler şühedanın izinde" projesi kapsamında 225 öğrenci, Çanakkale'ye uğurlandı. 

225 öğrenci, Çanakkale'ye uğurlandı

Vezirköprü Kaymakamlığınca yürütülen "Gençler şühedanın izinde" projesi kapsamında 225 öğrenci, Çanakkale'ye uğurlandı. 

İlçe genelindeki okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin tarihini tanıması ve Çanakkale ruhunu anlaması için uygulamaya konulan proje kapsamında 2 bin 225 öğrenci Çanakkale gezisine katılacak.

Proje kapsamında ilk kafilenin yola çıkması dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

Kaymakam Yunus Emre Altıner, öğrencilere Çanakkale'yi gezip fotoğraf çekmeleri tavsiyesinde bulunarak, son gecelerinde de hatıralarını yazmalarını önerdi.

Çanakkale'de Vezirköprü'den giderek vatanı için canını vermiş şehitlerin mezarlarını da göreceklerini belirten Altıner, "Sizin için unutulmayacak bir gezi olacağını düşünüyorum. Bu vatan kolay kazanılmadı. Uğrunda binlerce şehit verilerek kazanılmış, bizlere bırakılmış topraklardır. O yüzden çok değerlidir bizim için ve o bilinçle yaşayasınız diye bu organizasyonu gerçekleştirdik." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan da Vezirköprü tarihinde ilk defa bu kadar büyük ve anlamlı bir organizasyon yaşandığını dile getirerek, "Her Müslüman evladının Çanakkale'yi gezip görmesi gerekir. Bu vatan bize nasıl emanet edilmiş, inşallah gidip gördükten sonra daha iyi anlayacaksınız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, otobüslerle Çanakkale'ye hareket etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER