'2019 Yılında tekli eğitime geçeceğiz'

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Fahrettin Ulusoy İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerinin Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım dersleri ile diğer tüm derslerde hazırlamış oldukları yılsonu sergisine ve Samsun Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığının katkılarıyla oluşturulan Bilgi Teknolojileri sınıfının açılış törenine katıldı.

'2019 Yılında tekli eğitime geçeceğiz'

Programa katılmak üzere Fahrettin Ulusoy İlkokulu/Ortaokulu’na gelen Samsun Valisi İbrahim Şahin’i burada İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, okul müdürü Mehmet Altunışık, öğretmenler ve öğrenciler çiçekle karşıladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okulun yapılmasında emeği ve katkısı bulunan eğitim gönüllüsü ve iş adamı Fahrettin Ulusoy, bir teşekkür konuşması yaptı.
 
Sizlerle beraber olmak bizlere gençlik iksiri veriyor diyen Vali Şahin, “Anneler günü öncesi Muğla ilinde meydana gelen elim bir trafik kazasında birçok anneyi kaybettik. Anneler gününde gülmesi gereken anneler bu günlerinde ağladılar. Yıl sonunun yaklaştığı bu günlerde mutlaka okul gezileri olacak. Ama bu gezilerin mutlaka lisans sahibi arkadaşlarla ve şirketlerle yapılması gerekiyor. Ben uygun ortam olsun, olmasın sürekli trafik kurallarıyla ilgili olarak vurgu yapıyorum.”dedi.
 
Çocuklarımızı mutlaka trafikle ilgili eğitmemiz gerektiğini dile getiren Vali Şahin, “Çünkü her birimiz dünden daha fazla yollardayız, sokaklardayız. Yollarda olacağız, sokaklarda olacağız. Öğrenci kardeşlerimiz seyahat ederken mutlak suretle kurallara uymayan anne-babalarını ve şoförleri uygun dille uyarmalılar. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığımızın katkılarıyla bu okulumuza 25 adet bilgisayar hediye edilerek, okulumuzda bir bilgi teknolojileri sınıfı oluşturuldu. Bu gün bu sınıfımızın da açılışını gerçekleştireceğiz.”dedi.
 
Biz önümüze bir hedef koyarak 2019 yılında Samsun’da ikili eğitimi bitirip tekli eğitime geçeceğiz diyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Tekli eğitime geçmek için en az 30-40 okula ihtiyacımız var. Bunu sağlayalım. Bunu başardığımız zaman Türkiye’de tekli eğitime geçmiş tek il Samsun olacaktır ve Samsun bu konuda örnek bir il olacaktır.”dedi.
 
Konuşmaların ardından Fahrettin Ulusoy İlkokulu/Ortaokulu halk oyunları ekibi bir gösteri yaptı.

Daha sonra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ve diğer protokol üyeleri tarafından; Fahrettin Ulusoy İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri tarafından Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım dersleri ile diğer tüm derslerde hazırlamış oldukları yılsonu sergisi ve Samsun Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı'nın katkılarıyla oluşturulan Bilgi Teknolojileri sınıfının açılışı gerçekleştirildi.
 
        

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER