19 Mayıs stadyumu Millet Bahçesi olacak

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Samsun, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Gaziantep, Konya ve Ordu'da eski statların bulunduğu alanlar, "Millet Bahçesi" olarak kullanılacak.

19 Mayıs stadyumu Millet Bahçesi olacak

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Samsun, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Gaziantep, Konya ve Ordu'da eski statların bulunduğu alanlar, "Millet Bahçesi" olacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün TRT canlı yayınında, dün de Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı'nda "Bazı illerimizde 'Millet Bahçeleri' kuracağız." sözlerinin ardından gözler ülke genelindeki eski statlara çevrildi. Birçok kentte yeni statların yapılmasının ardından atıl durumda kalan eski statlara belediyeler tarafından "Millet Bahçeleri'' kurulacak. 

Millet bahçesi doğa ile halkı, kenti birbiriyle buluşturacak, şehir için önemli bir doğal alan olacak.

Samsun 19 Mayıs Stadyumu proje içinde

Samsun'un merkez Canik ilçesinde 1975 yılında hizmete açılan 19 Mayıs Stadyumu, uzun yıllar farklı spor dallarındaki müsabakalara ev sahipliği yaptı. Samsunspor'un yeni stadyumunun 2017 yılında faaliyete geçmesinin ardından atıl duruma düşen ve TOKİ'ye tapusuyla devredilen 102 bin 799 metrekare alan içindeki stadyumun çevresinde 2 suni çim sahası, güreş salonu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve prefabrik ofisleri bulunuyor.  Stadyum ile hemen yanında bulunan 34 bin 533 metrekarelik alan, "Millet Bahçesi" olarak vatandaşların hizmetine sunulacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER