19 Mayıs Stadı Yıkılamıyor Mu?

Samsun 19 Mayıs Stadı’nın bulunduğu alanı bağışlayan kişinin spor amaçlı kullanılması durumunda bağışladığı ortaya çıktı

19 Mayıs Stadı Yıkılamıyor Mu?

YENİ STAT YAPILDI AMA…

Samsunspor’un yaklaşık 41 yıldır kullandığı 19 Mayıs Samsun Stadı, mahkemelik oldu. Samsunspor'un 41 yıl önce 23 Şubat 1975 tarihinde hizmete açılan 16 bin 480 kişi kapasiteli stadın Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'na devredileceği açıklanmıştı. Samsunspor, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekkeköy ilçesinde TOKİ'ye yaptırılan ve 15 Ağustos tarihinde hizmete açılacak olan 33 bin 919 kişi kapasiteli yeni stadyumu kullanacaktı.

MAHKEME KARARINA BAĞLI

Fakat eski statla ilgili bir soru ortaya çıktı. 19 Mayıs Stadı’nın da içinde bulunduğu alanı bir kişinin bağışladığı ve ‘Sadece spor amaçlı kullanılabilir’ maddesinin bulunduğu ifade edildi.  Stadın TOKİ’ye verilmek istenmesinin ardında ise alan mahkemelik oldu. Mahkemeden çıkacak olan sonuca göre stadın yıkılıp yıkılmayacağı netlik kazanacak. Yeni Malatyaspor maçı sonrası ise taraftarlar hatıra olarak koltukları sökmek istemiş fakat yapılan anonsla taraftara izin verilmemişti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER