'19 Mayıs kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur'

Vali Osman Kaymak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı' dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

'19 Mayıs kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur'

Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali Kaymak mesajında;

''Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir.

 19 Mayıs,  Samsun ufkundan kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır, aydınlıktır.

 Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan ulusal birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur. Bu anlamlı günün Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilmesi geleceğe ışık tutacak ve aydınlatacak gençlerimiz için son derece önem arz etmektedir.

 Gençlerimizi, milletimizin en büyük zenginliği olarak kabul ediyor, onlara milletçe güveniyoruz. Biliyoruz ki siz gençler, Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Bu görevin sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli,  bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin de çok çalışıp ileride kendilerine verilecek görevleri en iyi şekilde yerine getireceklerine inanıyoruz.

Sevgili Gençler; binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER