19 Mayıs kara günlerin üzerine doğan ilk ışık

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "19 Mayıs,  Samsun ufkundan kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır, aydınlıktır" dedi.

19 Mayıs kara günlerin üzerine doğan ilk ışık

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayımladı.

19 Mayıs'ın tarihin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Şahin,"19 Mayıs, milletimizin esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde attığı büyük adımın adıdır.19 Mayıs 1919'un 99. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı hareketin başlangıcıdır. 19 Mayıs, milletimizin tüm onur ve asaletiyle Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde varoluş ve yükselişin başlangıcıdır. 19 Mayıs, Samsun ufkundan kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır, aydınlıktır. Atatürk. Türk Gençliğine olan güvenini kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet ederek göstermiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün Milli Mücadeleyi başlattığı ve kurtuluşun ilk adımlarını attığı şehir olma gurur ve sorumluluğuyla, ülkemizin kalkınma hamlelerinde öncü bir kent olma görev ve heyecanını yaşamakta ve bu yolda yoğun bir gayretle çalışmaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, gençlerimize, sporcularımıza sevgilerimi sunuyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER