17 ilçe 17 çiçek Mavi Işıklar'da

Engelli Koordinasyon Merkezi’nin bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘17 İlçe 17 Çiçek Mavi Işıklar’da’ projesi engellilere unutulmaz anlar yaşatıyor.

17 ilçe 17 çiçek Mavi Işıklar'da

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi’nin bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘17 İlçe 17 Çiçek Mavi Işıklar’da’ projesi engellilere unutulmaz anlar yaşatıyor

‘17 İlçe 17 Çiçek Mavi Işıklar’da’ projesi kapsamında nisan ayı itibariyle ilçelerden engelli misafirler ağırlanmaya başlandı. Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi kampında düzenlenen programda ilk hafta Terme, Ayvacık, Salıpazarı ve Çarşamba’dan gelen engelli misafirlere sinema gösterimi, spor seansları, şehir gezileri ve müzikli eğlenceler düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlarla adreslerinden alınan engelli yurttaşlar, üçüncü günün ardından tekrar adreslerine bırakılıyor. Program sonunda Gazete Gerçek’e konuşan engelli vatandaşlar, ilçelerden Samsun’a gelmekte çok büyük güçlük çektiklerini fakat Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesiyle konforlu bir şekilde ulaşım sağladıklarını ve aynı zamanda bugüne kadar Samsun’un güzelliklerini göremediklerinin altını çizdiler. Sonrasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkürlerini ileterek kamptan ayrıldılar. Kamp yönetimi ve koordinasyon merkezi yetkilileri tüm ilçelerden misafirlerin ağırlanmaya devam edeceğini ve Samsun’da yaşayan tüm engellileri Samsun’un güzellikleriyle buluşturacaklarını kaydettiler.

YENİ SEZON 10 MAYIS’TA AÇILIYOR

Öte yandan Gazete Gerçek’e bilgi veren tesis yöneticileri, 2013 yılından beri bu tip sosyal faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek tesisin yeni sezon için hazırlandığını belirttiler. Ayrıca tesisin rezervasyonlarının da zamanından çok önce dolduğunun altını çizdiler.

Serhat TÜRK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER