12 projenin tamamına hibe desteği

Samsun'da KKYDP 11.Etap ekonomik yatırımların sonuçları açıklandı. İl Tarım Müdür Vekili Nail Kırmacı, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 12 projenin toplam proje tutarının 12 milyon 193 bin 896 TL ve talep edilen hibe miktarının ise 5 milyon 894 bin 973 TL olduğunu söyledi

12 projenin tamamına hibe desteği

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Nail Kırmacı, bakanlık tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi kapsamında, 11. Etap Ekonomik Yatırımlar için yapılan projeleri almaya hak kazananların belli olduğunu açıkladı.
BAKANLIK 12 PROJEYİ DE ONAYLADI

Buna göre Samsun'da 33 proje başvurusundan, İl Proje Değerlendirme Komisyonunca uygun olarak değerlendirilen ve bakanlığa sunulan 12 projenin tamamı destekleme kapsamına alındı. Kırmacı, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 12 projenin toplam proje tutarının 12 milyon 193 bin 896 TL ve talep edilen hibe miktarının ise 5 milyon 894 bin 973 TL olduğunu söyledi.

TOPLAM PROJE 139’A ULAŞTI
Proje kapsamında Samsun'da bugüne kadar 139 projenin hayata geçirildiğini ifade eden Kırmacı, proje toplam tutarının 71 milyon 363 bin 510 TL, ödenen hibe miktarının da 31 milyon 338 bin 585,50 TL olduğunu kaydetti. Kırmacı, "11.Etap KKYDP kapsamında ilimizde kabul edilen ve yatırıma alınan 12 adet projenin ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz tarımına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim" dedi.

İŞTE DESTEKLENEN PROJELER
KKYDP 11.Etap Ekonomik Yatırımlar Hibe Sözleşmesi imzalamaya hak kazanan projeler ise Paradok Tarım ve Hayvancılık Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'nin sera projesi, Ramazan Güner'in Soğuk Hava Deposu projesi, Seyhanlar Gıda Pazarlama Sanayi Ticaret Ltd. Şti.'nin Susam İşleme Kalitesi ve Kapasitesinin Arttırılması Projesi, Yılmaz Fındık Entegre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin Fındık İşleme Tesisi Kapasite Artırımı Projesi, Aysel Coşkun'un Makine Ekipman Alımı projesi, Birgül Çakır'ın    Mısır İşleme, Şoklama ve Paketleme Tesisi Projesi, Engin Yıldırım'ın Misel Şekerleme Kapasite Artırımı ve Teknoloji Yenileme Projesi, Has Yapı Merkezi Ltd. Şti'nin Hayvansal Orijinli Gübre İşleme Tesisi, Karadaş Yem Hay. İnş. Gıd. Nak. Pet. Ür. San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin Yem Fabrikası Kapasite Artırımı ve Teknoloji Yenileme Projesi, Karakaya Gübre ve Tarım Ürünleri Tic.ve San. Ltd. Şirketi'nin Tohum İşleme, Paketleme ve Depolama Tesisi ile Mizagro Mizan Tarım Gıda Nak.İnş.Tic.Ltd.Şti.'nin Tohum Eleme Temizleme İlaçlama ve Paketleme Tesisi projeleri oldu.
Gülsüm ATİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER