1. Ulubat Bilim Zirvesi Samsun'da Düzenlenecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Topluluğu tarafından hazırlanan 1. ULUBAT Bilim Zirvesi 4-5 Haziran'da Samsun'da düzenlenecek

1. Ulubat Bilim Zirvesi Samsun'da Düzenlenecek
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Topluluğu’nun ev sahipliğini yapacağı I. ULUBAT Bilim Zirvesi 4 Haziran 2016 Cumartesi saat 08.30’da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılış konuşmaları ile başlayacak. Birliği I. ULUBAT Bilim Zirvesi ev sahibi OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan’ın açılış konuşması ile başlayacak. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Kaplan’ın konuşmasıyla devam edecek Bilim Zirvesi’nde, dünyada ilk rahim, Türkiye'de ise iki yıl önce ilk çift kol nakli ve ilk yüz naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Türkiye’de ilk yerli yapay kanı laboratuvar ortamında üretmeyi başaran Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Ayhancı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi akademisyenlerinden Türkiye’de kadavradan ilk böbrek naklini gerçekleştiren Doç Dr. Ender Özden ile Doç. Dr. Y. Kamil Yakupoğlu gibi yaptıkları çalışmalarla dünya çapında ses getiren birçok bilim insanı bir araya geliyor. 
Ayrıca sene içerisinde düzenlenen tıp öğrenci kongrelerinin finali niteliğini taşıyan “1. ULUBAT Bilim Zirvesi”, aynı zamanda Türkiye'deki en büyük tıp öğrenci etkinliği olacak. Ulusal ya da uluslararası kongrelerde ödül kazanmış Türkiye'nin en başarılı tıp öğrencileri 1. ULUBAT Bilim Zirvesi'nde boy gösterecek.
I. ULUBAT Bilim Zirvesi ile ilgili bilgi veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Topluluğu Başkanı ve Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Nurşah Coşkun, “Türkiye ve Kıbrıs'tan yüzlerce öğrencinin katılacağı, Türkiye’de ilk Samsun’da gerçekleştirilecek ULUBAT Bilim Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. 4 Haziran Cumartesi günü tüm Samsunluları Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan 'I. ULUBAT Bilim Zirvesi’ne bekliyoruz” dedi. 
Türkiye ve Kıbrıs'taki 56 bilimsel araştırma topluluğunun ortak kararı ve Ulusal Bilimsel Araştırmalar Topluluğu’nun (ULUBAT) görevlendirmesiyle “ULUBAT Bilim Zirvesi" 4-5 Haziran'da Samsun'da yapılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER