Türkiye tek karta geçiyor

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Ortak Ödeme Platformu imza töreninde konuştu. Tek kart ile her eyrde ödeme yapılabileceğini kaydederken zaman israfının da önüne geçileceğini belirtti.

Türkiye tek karta geçiyor

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında, "Tek kart ile her yere her ödeme şeklinde bu iş özetlenebilir. Böylece zaman israfına yol açan kayıpları önleyecek. Ekonomide kayıt sistemini daha da güçlendirecek" ifadelerini kullandı.

Türkiye nüfusunun yüzde 40'ından fazlasının banka hesabı olmadığına dikkat çeken Başbakan Yıldırım, oluşturulan hizmet ile paranın güvenle kullanma imkanı getirildiğini kaydetti. 

Toplu taşımada da kullanılabilecek

Başbakan Yıldırım, banka hesabı olmayan kişilerin söz konusu sistemle kart ile işlem yapabileceğini belirtirken istediği zamanda vatandaşın sistem içindeki parasını en yakın noktadan çekebileceğini belirtti. Yıldırım, Toplu taşıma araçlarında da söz konusu kartın kullanılabileceğini ifade etti

Haziran-Temmuz gibi uygulanmaya başlıyor

Başbakan Yıldırım,  ''Ortak karta geçiyoruz. Gurbetteki kızınıza oğlunuza, memleketteki dostunuza tek bir işlem ile havale yapıp, para göndereceksiniz. Bu işleri en ucuz şekilde aradan komisyonlar olmadan yapacaksınız. Çok büyük faydaları var. Bu yıl Haziran-Temmuz gibi uygulanmaya başlanacak. Emeği geçen, akıl teri, alın teri döken tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.''dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER