Rheinmetall, Türkiye'de üretim için ısrarcı

Türkiye'de tank üretimi yapmayı planlayan Alman Rheinmetall, Federal Hükümet ile görüşmeleri sürdürüyor.

Rheinmetall, Türkiye'de üretim için ısrarcı

Türkiye'de tank üretimi yapmayı planlayan Alman Rheinmetall Federal Hükümet ile görüşmeleri sürdürüyor. Şirket, Ekonomi Bakanlığı yetkilileriyle 3 yılda toplam 20 görüşme gerçekleştirdi.

Alman savunma teknolojileri üreticisi Rheinmetall şirketinin TSK'ya ait Leopard tanklarının modernizasyonu konusunda Federal Hükümet ile görüşmeler yürüttüğü bildirildi.
 
DW'nin haberine göre, Düsseldorf merkezli firmadan temsilcilerin konuyu son olarak 15 Mart 2017 tarihinde Alman Ekonomi Bakanı Brigitte Zypries ile yaptıkları görüşmede gündeme getirdikleri kaydedildi. Alman Ekonomi Bakanlığı'nın, Sol Parti'nin konuyla ilgili yönelttiği soruya verdiği yanıtta görüşmeler teyit edildi.
 
Düsseldorf'ta yayımlanan Rheinische Post gazetesinin haberinde Rheinmetall CEO'su Armin Papperger'in 15 Mart'ta bizzat Bakan Zypries ile görüştüğü, 2014 yılından beri Rheinmetall temsilcileriyle Ekonomi Bakanlığı yetkilileri arasında toplam 20 görüşme gerçekleştiği kaydedildi. Şirket temsilcilerinin Zypries'den önce görevi yürüten eski ekonomi bakanı, şimdiki Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile de defalarca bir araya geldiği belirtiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER