Kablosuz Şarj Teknolojisi Geliyor

iPad ve iPhone'a kablosuz şarj teknolojisi geliyor

Kablosuz Şarj Teknolojisi Geliyor

Bloomberg’in geçtiğimiz ocak ayında paylaştığı birhaberde Apple’ın tamamen kablosuz bir şarjteknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bloomberg, iPhone’ların ve iPad’lerin duvar prizine ihtiyaç duymadan şarj edilebileceğini belirtmişti. Dört aylık zamanın ardından kablosuz şarjteknolojisiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

The Verge‘ün aktardığı habere göre Apple, kablosuz şarj teknolojileriyle ilgili çalışmalar yürüten uBeam şirketinden iki adet mühendisi bünyesine kattı. LinkedIn verilerinde de Apple’ın son yıllarda 12’den fazla kablosuz şarj uzmanını işe aldığını gözler önüne seriyor. Apple’ın bu mühendisleri işe almasının gelecekteki cihazlarında kablosuz şarj teknolojisine destek vereceğini gösteriyor.

MESAFE OLSA BİLE...

Bilindiği üzere şu anki kablosuz şarj teknolojisinde mobil cihazların edilmesi kablosuz şarj dock’ları sayesinde gerçekleşiyor. Bu işlem için kullanıcıların mobil cihazlarını şarj dock’larına yerleştirmesi gerekiyor. Apple’ın üzerinde çalıştığı belirtilen yeni kablosuz şarj teknolojisinde iPhone veya iPad’lerin şarj edilmesi arada mesafe varken bile gerçekleşebileceği belirtiliyor.

Duvar prizine ihtiyaç duymadan şarj edileceği belirtilen cihazların büyük bir olasılıkla odaya konacak ekstra bir cihaz yardımıyla şarj edilme ihtimali kuvvetle muhtemel. Kablosuz şarj teknolojisinin 2017’de piyasaya sürülecek iPhone ve iPad modellerinde kullanılması bekleniyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER