iOS 9.3 Güncellemesinde Bir Hata Daha!

iOS 9.3 güncellemesi yapan iPhone veya iPad'lerde internet tarayıcısı Safari üzerinden bir linke tıklanıldığında donmalar oluyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcıları şikayetçi.

iOS 9.3 Güncellemesinde Bir Hata Daha!

Apple'ın son güncellemesi iOS 9.3'e yönelik sorunlar bitmek bilmiyor. Bildiğimiz gibi güncellemenin ilk sürümündeki bir hatadan ötürü  iPhone 5S ve öncesi modeller aktive edilemiyordu.

İşte şimdi de TNW'in aktardığı gelişmeye göre, internet tarayıcısı Safari üzerinden bir linke tıkladığımızda  iPhone'umuz (veya iPad'imiz) donuyor. Özellikle  iPhone 6s ve  iPhone 6s Plus kullanıcıları tarafından şikayet edilen bu olay tam olarak şu şekilde gerçekleşiyor:

İŞLEM YAPILAMIYOR

Safari üzerinden bir internet sayfası açıyorsunuz. Bir bağlantıya gitmek üzere linke tıkladığınızda internet tarayıcısı adeta donup kalıyor. Bildirim merkezi ve denetim merkezine erişebiliyoruz ancak Safari'de işlem yapamıyoruz.

Tek çözüm olarak ana menü tuşuna iki kez tıklayarak Safari'yi kapatıp tekrar açmaya çalışıyoruz (tabii bir süre açılmıyor). Tarayıcı tekrar açıldığında ise tüm sekmelerin kapatılmış olduğunu görüyoruz. Aşağıdaki videoda, hatanın tam olarak nasıl gerçekleştiğini izleyebilirsiniz.

ÖZELLİKLE 6S VE 6S PLUS SORUNLU

Hatanın özellikle  iPhone 6s ve  iPhone 6s Plus'ta baş göstermesi, 3D Touch özelliği nedeniyle meydana geldiği yorumlarına neden oldu. Bazı kullanıcılar Safari dışında ayrıca Mail, Mesajlar ve Notlar uygulamalarında da aynı hatanın olduğunu ifade etti.

Hata ile ilgili  Apple tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.  iPhone 6s ve  iPhone 6s Plus kullanıcıları, bu hatanın bir an önce düzeltilmesi için sabırsızlıkla bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER