Geleceğin otomobili için çalışıyorlar

Dumlupınar üniversitesi mühendislik fakültesi projesi olan Duscart Elektromobil Takımı, 2010’dan beri TÜBİTAK alternatif enerjili araç yarışlarına katılıyor.

Geleceğin otomobili için çalışıyorlar

Duscart Elektromobil Takımı, 2010’dan beri TÜBİTAK alternatif enerjili araç yarışlarına katılıyor.

Kurulduğundan bu zamana kadar her zaman daha iyisini hedefleyen makine, elektrik ve elektronik, endüstri, bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşuyor.

Duscart Elektromobil Takımı'nın yarışa katıldığı alternatif enerjili araç, şu an ileri bir teknoloji olarak kabul edilen karbon fiber malzemeden yapılmış. Yapılan teknik analizlerden alınan verilere göre 100 km mesafede 1.5 TL tüketimle verimli ve sıfır emisyon oranıyla çalışıyor.

Alternatif enerjili araç projeleri geliştirerek öncelikli olarak ülke çapında yarış etkinliklerinde üniversite ve şehri daha ileri seviyeye ilerletmek, gerekli şartlar ve imkanlar sağlandığı takdirde yurtdışında yapılan yarışlarda ülkemizi daha ileri seviyeye getirebilmek için başarıyla temsil edebilme amacı güdüyor.

Dünya çapında fosil yakıtlı araçların geleceğe uygun olmadığının anlaşıldığı bu zamanlarda, alternatif enerjili araçlar konusunda kendini hızla geliştirmeye devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER