Fiat Egea Almanya'da

Fiat Egea Almanya'da bayilere tanıtıldı.

Fiat Egea Almanya'da

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasından dünyaya ihraç ettiği ve 26 Avrupa ülkesinin, önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı AutoBest 2016’da "Yılın En İyi Otomobili" seçilen Fiat Egea, genişleyen model ailesiyle Avrupa pazarlarında yerini almaya devam ediyor.

Avrupa, Orta Asya ve Asya Bölgesi'nde (EMEA) 40’tan fazla ülkede Tipo ismiyle satışa sunulan yeni Fiat model ailesi, Almanya’nın Mainz şehrinde düzenlenen özel bir etkinlikle Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Almanya’nın bayilerine tanıtıldı.

40'dan fazla ülkede satılıyor

Fiat açıklamasına göre, FCA ile Tofaş’ın birlikte geliştirdiği ve Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen Egea model ailesi, EMEA Bölgesinde 40’tan fazla ülkede Tipo ismiyle satışa sunulmaya devam ediliyor.

Yeni modeller Almanya’nın Mainz şehrinde FCA Almanya’nın bayilerine özel bir etkinlikle tanıtıldı. Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu’nun onur konuğu olarak katıldığı lansman davetinde, Sedan, Hatchback ve Station Wagon olmak üzere ailenin üç farklı gövde varyasyonu bir arada sergilendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER