Dolandırıcıların Yeni Gözdesi: WhatsApp

Dolandırıcıların en son yöntemi popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden kullanıcıların paralarını almak. WhatsApp kullananlar dikkat! Haberin ayrıntılarını mutlaka okuyunuz.

Dolandırıcıların Yeni Gözdesi: WhatsApp
Dolandırıcıların en yeni bir uygulaması şöyle:

WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlar ile WhatsApp'ın Gold versiyonuna geçiş yapılarak çok daha avantajlı bir şekilde uygulamayı kullanılabileceği belirtilirken bu mesajdaki linklere tıklayan kişiler uygulamayı indirerek tamamen savunmasız bir hale geliyor. Telefona ya da bilgisayarlara kurulan bu tür uygulamalar ile birlikte kişilerin tüm kişisel bilgileri ya da yaptığı online alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin alınması mümkün olurken bu tür durumlar da kişilerin mağdur duruma düşmesine neden oluyor.

Uzmanlar, kısa süre içerisinde çok hızlı bir şekilde yayılan bu mesajlara karşı kişilerin mesajı göndereni engellemesi ve bu kişiler ile görüşmemesi gerektiğini hatırlatıldı.Arkadaş listenizden böyle bir mesaj geldiğinde kesinlikle herhangi bir uygulama yüklemesi yapmayarak kendinizi güvence altına alabilirsiniz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER