Android'in Ölmeyeceğinin 5 Nedeni!

Bugün bir telefon satın alırken, aynı zamanda hangi ekosistemi kullanacağınız konusunda önemli bir tercih yapıyorsunuz

Android'in Ölmeyeceğinin 5 Nedeni!

Onlarca uygulama ve kitap satın aldıktan sonra iOS'u bırakıp Android'e geçmek, sizi korkutabilir. Bu yüzden hemen vazgeçmeyeceğiniz bir platform seçmenizde fayda var.

Seçenekleriniz, çoğu zaman Android, iOS ve Windows'tan oluşuyor. Bu üçü arasında riski en az olan platformun Android olduğu söylenebilir. Android, bizi kolay kolay bırakmayacak bir platform. Bunun nedenlerini merak ediyorsanız, aşağıda sizin için sıralıyoruz.

1. Android açık kaynak kodlu bir proje

Android, açık kaynak kodlu proje. Bu sayede isteyenler, Android'in işleyişi hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Bunun bir başka sonucu, Android'in yaşamını garantilemesi. Android'in kaynak kodlarına Android Open Source Project (AOSP) üzerinden ulaşılabiliyor.

Google, Android'e olan ilgisini bir gün yitirse bile, Android'in kodlarını devam ettirecek, işletim sisteminde payı olan firmalar var.

2. Birçok yatırımcısı var

Android'in geleceğini belirleyen tek bir firma yok. Google, geliştirme işinin büyük kısmını ilerletse de yalnız değil. Samsung, HTC ve LG, Android arayüzünde değişiklikler yaparak kendi uygulamalarını geliştiriyorlar. Amazon, Fire tabletlerinde Android tabanlı Fire OS işletim sistemini kullanıyor. Firmalar, oyun konsollarında, saatlerinde, kameralarında, TV'lerinde ve buzdolaplarında Android'e yer veriyorlar. Google dışında Android'li ürün üretmek için milyarlarca dolar yatırım yapan firmalar var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER