TAŞÇI’NIN ATAKUM’DA HEDEFİ: YÜZDE 55

Samsun’un Atakum ilçesi hızla büyüyen bir ilçe olmaya devam ediyor.

31 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala adayların kıran kırana yarışacağı ilçelerin de başında Atakum geliyor.

Dün Radyo Gerçek'te yayınlanan ve 31 Mart yerel seçimlerine giderken seçimin nabzını tutmaya çalıştığım Gerçek Gündem programının canlı yayın konuğu olan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yeniden aday gösterilmesi halinde seçim kampanyasına yön verecek sloganını da ilk kez Gerçek Gündem'de duyurdu.

'Bir daha 55'de 55 proje'.

2014 yerel seçimlerinde '55'te 55 proje' diyerek Atakum'u CHP'den almaya başaran Taşçı, bu sloganın uğuruna inanmış olacak ki ve verdiği sözleri yerine getirmenin rahatlığıyla aynı sloganla bir kez daha yola çıkacak.

'Bir daha 55'de 55 proje' ve yüzde 55 oy hedefiyle seçime hazırlanan Taşçı, artık mahalle haline gelen Atakum'un köylerinden de kendisine destek geleceğinden emin.

Köy konakları,  Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, Osmanlı Hamamları ve 200 kilometre yol yapım çalışması ile kırsaldaki Atakumluları hizmetle buluşturduklarını ifade eden Taşçı, sosyal, ekonomik, sağlık, turizm ve istihdam odaklı projelerle de Atakum'u her geçen gün daha da yaşanılabilir bir hale getirdiklerini vurguluyor.

Taşçı'nın Atakum'u 2023'le buluşturacak projelerden ilkini de yine Gerçek Gündem'de açıkladı.

Yabancı ya da yerli yatırımcılarla birlikte Atakum'un güneyine kurulacak 'Tatil Köyü' projesi.

Atakum’un doğal güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çok olduğuna dikkati çeken Taşçı, ilçe merkezinden 10 dakika mesafeden başlayarak iç kesimlere doğru muhteşem bir Karadeniz doğasına sahip olan Atakum’un saklı kalmış güzelliklerini re ortaya çıkarmak için, doğa turizminin en güzel örneklerini ortaya koyacağını belirtiyor.

Yani Başkan Taşçı'nın bir dönem daha belediye başkanı seçilmesi halinde Atakum'da önceliği turizm.

Ekonomik olarak da Atakum'a destek sağlayacağına inandığı projelerini 31 Mart'tan sonra mutlaka devam edeceğini vurgulayan Taşçı, kazanacağından emin.

O dönem MHP ile de yarışan İshak Taşçı'nın bu kez iddiası da çok daha büyük. AK Parti'nin MHP ile yaptığı ittifaka da dikkati çekerek en üz yüzde 55 oyla Atakum'u alacaklarına inandığını belirtiyor.

Taşçı bu kez Atakumların yarısından daha fazla bir oyla yüzde 55 ile başkanlık koltuğuna oturmayı gözüne kestirmiş durumda. 

YORUM EKLE