TANER TAŞKIN’A RAĞMEN 4-0

Samsunspor dün evinde ligin en çok gol yiyen takımı unvanına sahip takımı ve ligden düşmesine şimdiden kesin gözüyle bakılan  Manisaspor’u evinde 4-0 yenerken sezonun ilk yarısının büyük olasılık en farklı galibiyetine imza atıyordu.

Taner Taşkın 2 haftadır oyuna sonradan giren ve gol atan Erhan Şentürk’e bu sefer Manisaspor karşısında  ilk 11’de yer vermek için düşünmüş taşınmış gücü görünen o ki Enes İslam İlkin’e yetmişti.

Oysa Samsunspor 3 haftadır Enes İslam İlkin’le başladığı karşılaşmalarda bu futbolcunun oynadııı maçlardaki  başarılı futboluyla takımın ofansif anlamda gücünün büyük ölçüde arttığına şahit olmuştuk.

Taner Taşkın dediğim gibi bu karşılaşmada sağ kenarda bu kez Erhan Şentürk’le başladı.

Ancak bu futbolcunun bu karşılaşmada gol atmasına rağmen bir çok pozisyonda halen fizik gücü yetersizliği gözlerden kaçmadı.

Yani Erhan Şentürk halen bu takımın bu haliyle ilk 11’de başlayacak futbolcusu değil.

Samsunspor zayıf rakibi Manisaspor karşında ilk 45 dakikada çok baskılı hatta tek kale  denilecek kadar bir futbol oynayıp bir çok gol pozisyonu üretmesine karşın ancak 2 gol bulabildi.

İlk yarıdaki goller Erhan Şentürk ve Samet Asatekin’den gelirken bu futbolcular  attıkları golün dışında sahada takımlarına öyle aman aman katkı veren  bir futbol oynamadılar.

Karşılaşmanın ikinci yarısında fark yememek için iyice kapanan  Manisaspor takım karşısında Samsunspor kanatlarındaki futbolcularından etkisiz futboluyla gol pozisyonu üretmekte sıkıntı çekmeye başladı.

Taner Taşkın bunu görünce yaptığı hatadan bir şekilde dönmek için önce Bahattin Köse Muhammed Beşir değişikliği yaptı.

Sonrasında da Oğuz Gürbulak yerine İrfan Başaran ve son olarak da dakika 80’de Samet Asatekin yerine Enes İslam İlkin oyuna dahil oldu.  

Dolaysıyla bu değişikliklerle Samsunspor sahada tekrar ofansif anlamda kendini buldu.

Özellikle maçın son bölümlerinde Ene İslam İlkin’nin sağ kanattan taşıdığı bir çok topta Manisaspor kalesi karıştı.

Bu etkili oyun maçın uzatma dakikalarında önce Muhammed Beşir sonrada Kubilay Yavuz’un ayağından 2 gol birden getirdi.

Anlayacağınız Samsunspor Taner Taşkın’a rağmen Manisaspor’u 4-0 yenmeyi başardı.

YORUM EKLE