YIKILAN STAT KİTAP OLDU

Yılport Samsunspor’a 54 yıl hizmet verdikten sonra yıkımı gerçekleşen 19 Mayıs Stadı’nı, 14 Samsunspor taraftarı bir araya gelerek kitaba dönüştürdü

YIKILAN STAT KİTAP OLDU

ANILARI SAYFALARA DÖKTÜLER

Yılport Samsunspor'un 54 yıllık mazisini barındıran, başarılarla dolu yıkılan eski 19 Mayıs Stadı kitap haline geldi. Kırmızı-beyazlı kulübün taraftarları, tribünde ve sosyal hayatta gerçekleştirdikleri projelerle Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyor. 13 Ekim 2018'de yıkılan Samsun eski 19 Mayıs Stadı'ndı el ilgili anıları bir araya gelen 14 kişilik grup kitabın sayfalarına döktü. Kitabın derlemesini yapan Yusuf Demircioğlu, Türkiye’de pek çok takımın stadının yıkıldığını belirterek, “Aralarında milyonlarca taraftarı olduğunu söyleyenler de var” dedi.

‘BU ONUR SAMSUNSPOR’A AİT’

Demircioğlu, “Ancak hiç birisi bizim yaptığımızı yapmadı. Biz yıkılan stadımızın kitabını yazdık. Türkiye’de bu kitap bir ilktir ve bu onur Samsunspor taraftarına aittir" diye konuştu. Öte yandan Yusuf Demircioğlu, Adnan Öz, Akın Üner, Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Ayhan Özköroğlu, Buğra Turgut, Cem Donbay, Engin Sever, Mehmet Köseoğlu, Mehmet Yılmaz, Murat Sandıkçı, Salih Çakır, Sercan Bayram ve Yücel Alkan'ın katkılarıyla hazırlanan 144 sayfalık bu kitap, 6 Mayıs Pazartesi gününden itibaren tüm Türkiye'de satılmaya başlanacak.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER