Yeni stadyumda son durum

Tekkeköy’de yapımında sona yaklaşılan Yeni Samsun 19 Mayıs Stadyumu hem görsel hem de sunduğu çeşitli seçeneklerle şimdiden göz kamaştırıyor

Yeni stadyumda son durum

BU STATDA YOK YOK

Samsunspor’un önümüzdeki sezon maçlarını oynamayı planladığı ve Tekkeköy’de yapımında sona gelinen Yeni Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nun hem dış hem de iç görünümü kırmızı-beyazlı taraftarları şimdiden heyecanlandırdı. Özellikle dış cephesinde led ışıkların olduğu stadyum hava karardığı anda etraftan geçen insanların dikkatini çekecek tarzda ziyan ediliyor. Bünyesinde birde alışveriş merkezi bulunduran yeni stadyumun iç kısmında ise salon sporları oyun alanları da ayrıca yer buluyor. Bununla birlikte Samsunspor’un yeni stadında ev sahibi ve deplasman takımlarının otobüsleri protokol tribünü altında yer alan alana park edilecek. Bu sayede her iki takım oyuncularının stadyum dışında hiç bir bağlantıları kalmayacak. Her iki takım içinde stadyum içinde iki adeta soyunma odaları bu odaların içerisinde futbolcu ve teknik direktör soyunda odaları, sağlık odası, spor salonu odası da yer alıyor.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA LOCALAR

Restoran ve locaların konforları ise adeta 5 yıldızlı otel tarzında dizayn edilirken, eski stadyuma göre maraton tribünü olarak tabir edilen tribünün alt kısmında ise kapalı otopark alanı olacak. Loca tribünde yer alan kişiler ise dilediklerinde balkonda dilediklerinde ise kapalı salonlarında maçları takip edecekler. Stadyumun ön plana çıkan özellikleri ise zeminin alttan ısıtmalı olması ve çatıda yer alan kedi yolunda doğal gaz ile çalışan ısıtıcıların yer alması. Bu sayede karlı havalarda zeminin buz tutması gibi olasılıklar ortadan kalkarken doğal gaz ile çalışan ufolar sayesinde dışarıdaki soğuk havanın stadyum içindeki etkisi de azalacak. Birçok özelliği barındıran Samsun 19 Mayıs stadyumunda engelli taraftarlar için asansörlerde yeni stat da mevcut olacak. Bununla birlikte 19 Mayıs arenada birçok cafe ve mescidin de olacağı belirtilirken stadyumun toplam kapasitesinin yaklaşık 35 bin olduğu da gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER