Yapılacak çok iş var

Samsunspor’u kimsenin 2. Lig’e layık görmediğini söyleyen Başkan Uyanık, “Bu şehirde yapılacak çok iş var. Bundan sonra herkesle işimiz var. Herkese iş düşecek. ‘Ne mutlu Samsun ve Samsunsporluyum‘ diyene” dedi

Yapılacak çok iş var

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, kongre yaptığı konuşma ile büyük alkış aldı. Herkesi bir arada tutanın Samsunspor aşkı olduğunu belirten Uyanık, “Bu kulüp, amatöre dahi düşseydi gönlünde Samsunspor’u yaşatan bu kadar genç, kaliteli ve iş adamının bulunduğu kulübün batması mümkün değildi. Samsunspor, yanlışlıkla yolunu kaybedip kenar mahalleye düşmüş zengin çocuğu gibi oldu. Bu ligde durmamız zaten mümkün değil. Eski deyimle Samsunspor’u kimse 3. Lig’de olarak görmüyor. Ligin adı 2. Lig ama aslında 3. Lig” dedi. 

‘GÖNÜL BORCUNU ÖDEMEK İSTİYORDUM’

Bir gün Samsun’a gelip yarım kalan hayalini her zaman tamamlamak istediğini söyleyen Başkan Uyanık, “Kendi hayatımda hep bir hayal kuruyordum. Bu gönül borcunu bir şekilde ödemek istiyordum. Senelerin birikimini maddiyatla güçlü bir şekilde destekleyip, Samsunspor’u geçmişte getiremediğimiz noktalara getirmek gibi hayalim vardı. Bir türlü bu olanağı sağlayamadım dediğim noktada Yüksel Yıldırım’ın bu konudaki performansı ve kulübümüzün küme düşmesi bizi buraya getirdi” dedi.

‘BİR TELAŞLA BURAYA GELDİK’

Uyanık Konuşmasını şöyle tamamladı: “Yangın esnasında duvardaki ‘Yangın esnasında camı kırın’ ibaresindeki gibi bir telaşla buraya geldik. Geçmişte kalbini kırdığım insanlar olabilir. Onlardan helallik istiyorum. Benim de kimde hakkım kaldıysa hepsini helal ediyorum. Bu şehirde yapılacak çok iş var. Bundan sonra herkesle işimiz var. Herkese iş düşecek. ‘Ne mutlu Samsun ve Samsunsporluyum‘ diyene.”

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER