Yabancılar için iki kişi görevlendirilecek

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, kulübün başını sürekli derde sokan Brezilyalı Bahia Santos ile Tunuslu Mohamed Larbi başta olmak üzere alacağı olan yabancı oyuncular için düğmeye bastı. Görevlendirilecek bir kişi ve bir avukat, yurt dışına giderek oyuncularla görüşecek

Yabancılar için iki kişi  görevlendirilecek

Samsunspor’un yönetimini şirketleştirme yetkisiyle birlikte devralan Başkan İsmail Uyanık, kulüpten alacağı olan yabancı oyuncular için hareket geçti.

FİFA’da dosyası bulanan ve Samsunspor’a -6 puan silme ve transfer yasağı getirme ihtimali olan Brezilyalı Bahia Santos ve Tunuslu Mohamed Larbi ile görüşme yapılacak. Uyanık ve yönetim kurulu, iki oyuncu dışında da alacağı olan yabancı futbolcular için de iki kişi görevlendirecek. Uyanık’ın kulübün öncelikli sorunun ise Bahia ve Larbi olduğu ve bu iki oyuncuyla ilgili dosyanın bir an önce kapatılarak kırmızı-beyazlı ekibin ceza almasının önüne geçilmesi gerektiğini söylediği öğrenildi.

ZEREN GÖREVLENDİRİLEBİLİR

Görevlendirilecek olan isimlerden birinin Erkurt Tutu ve kayyum yönetimi zamanında Sportif Direktör olarak görev alan ve yabancı oyuncularla o dönemde sürekli görüşme sağlayan Coşkun Zeren’in olması bekleniyor. Zeren’in ya da görevlendirilecek olan kişinin yanında bir de avukat olacak. Yetki verilen iki kişi yurt dışına giderek futbolcularla anlaşıp, kulübün önünü açmak için çalışacak. Eski futbolculardan Mohamed Larbi'nin FIFA'ya toplamda 1 milyon Avro'yu geçen dava açtığını, yine FIFA'da olan bir başka oyuncu Bahia'ya da 358 bin Avro borç kaldığını açıklamıştı.

Mustafa ATASEVEN

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER