Wesley Sneijder, Türkiye'den Ayrılmak İstiyor

Wesley Sneijder, son terör olaylarından sonra Türkiye'de kalıp kalmama konusunda karar vermek istediğini belirtirken, milli takımdan takım arkadaşı Van Persie de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Wesley Sneijder, Türkiye'den Ayrılmak İstiyor
TÜRKİYE'DEN AYRILABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Sunday Mirror gazetesine konuşan  Galatasaray'ın yıldız futbolcusu  Wesley Sneijder, tekrar baba olduğunu ve çocuklarının güvenliği nedeniyle son intihar bombasının evine yakın bir yerde patlamasından sonra ailesinin güvenliğini sağlamak için  Türkiye'den ayrılabileceğini sözlerine ekledi. 

"AİLEMİN EVDEN ÇIKMASINI İSTEMEDİM"

Sneijder, "Cesur bir davranışta bulunabilirim fakat ailemin son olaylardan sonra evden çıkmalarını istemedim. Bu nedenle onlar artık  İstanbul'da yaşamıyor. Son bombalı saldırı benim oturduğum bölgede gerçekleşti. Benim yaşadığım ve her gün yürüyüş yaptığım yere yakın bir yerde oldu. Terörist saldırılar dünyanın her yerinde oluyor ve bu durum herkesin başına gelebilir. Evinize çok yakın bir yerde gerçekleşirse sizi psikolojik olarak etkiliyo ve canınızdan başka hiçbir şey düşünemez hale geliyorsunuz. Şu anda  Hollanda milli takımıylayım.

"OLAYLAR PSİKOLOJİMİ ETKİLEDİ"

Fanatik gazetesinin haberine göre; Hollandalı yıldız  Umut Bulut'un babası kemal Bulut'un  Ankara saldrıısında hayatını kaybetmesiyle ilgili de, "Takım arkadaşımın babası  Ankara'daki saldırıda hayatını kaybetti. Arkadaşımın babasının cenazesi için başka bir şehire gitmek zorunda kaldık. Arka arkaya gelen çok üzücü olaylar psikolojimi etkiledi" dedi.

"SNEİJDER TÜRKİYE'DEN AYRILMAK İSTİYOR"

Bu konuda  Hollanda Milli Takımı'ndan arkadaşı olan  Fenerbahçe'nin yıldızı  Robin Van Persie, "Terör olayları nedeniyle  Sneijder,  Türkiye'den ayrılmak ve Premier Lig'de oynamak istiyor" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER