Volkan Şen Beşiktaş'a Gelmek İstemiş

Şampiyon Beşikaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, katıldığı spor programında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Volkan Şen Beşiktaş'a Gelmek İstemiş
İşte Güneş'in açıklamaları;

"VOLKAN ŞEN DE BİZE GELMEK İSTİYORDU"

Volkan Şen hakkında da flaş bir açıklama yapan tecrübeli teknik adam, “Volkan Şen de bize gelmek istiyordu. Quaresma’yı tanımıyordum. Soruyordum, herkes farklı şeyler söylüyordu. Ben oynatırım, kötü bir şey olursa kadro dışı bırakırım demiştim. Geldi, formayı kaptı” ifadelerini kullandı.

''GOMEZ'İN DE YERİ DOLAR"

"Gomez bize geldiği zaman, onun için de bizim için de şüpheler vardı. Ama geldi katkı yaptı. Tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Hepimiz gelip geçiciyiz. Ben de dâhil. Önemli olan bu camia. Biz Gomez'e niye değer veriyoruz? Katkı yaptığı için. Eğer katkı yapacaksa yine, kalsın. Gitmesi, ona da bize de zarar. Ama giderse de Beşiktaş teslim olmayacaktır. Demba Ba sonrası nasıl yeri dolduysa, Gomez sonrası da dolabilir. Van Persie benim listemde yoktu. Zaten düşüncem de yoktu. O kadar paramız yok. Gomez de yoktu listemde. Yönetim işi bitirdi. Bizim görevimiz oyuncu yetiştirmek. Türk futbolunun başarısı için çalışıyoruz."

GÖKHAN TÖRE...

"Avrupa Şampiyonası'nda 2. de olabiliriz. Ama gruptan çıkmamız gerekiyor. Bunu başarabiliriz. Kadroya girmek isteyen oyuncu çok fazla hırsla oynayacaktır. Ama takımında oynamadığı zaman da bu ters etki yaratabilir. Gökhan Töre, Türkiye'nin en iyi oyuncularından biri. Bu sene sakatlıklarla boğuşsa da, bu böyle. Milli takımda kırmızı kart gördü Gökhan. O maçı kaybedebilirdik de. Ona rağmen kadroya alındı. Bu iyi niyeti anlaması lazım. Sezon başında belki ben Ersan'ı oynatmayacaktım. Topu alıp uzun top deniyordu. Bunu değiştirdi. 11'e dâhil etti kendini. Galatasaray'ın 4 tane stoperi var. Hepsi de Milli, hepsi çok iyi. Ama bakıyorsunuz verim yok. Önemli olan eldekini iyi yapmak."

QUARESMA...

"Başlangıçta çok şikâyet vardı. Antrenman programına uyum sağlamaya çalıştılar. Biz çok fazla pas idmanı yaptık. Barcelona’nın yaptığı şey bu. Önde baskı yaparsanız, rakibi yorarsınız. Topu kaybedince hemen basacaksınız. Quaresma’nın en önemli özelliği, yaşına rağmen bu dediğimizi yapmaya çalışıyordu. Quaresma bir gün gelip 'Hocam niye hep ilk beni alıyorsun' dedi. 'İstersen kenarda dur, ilk seni sokarım' dedim. Yok diyor. Bu konuşma sonrası 2 tane çok iyi maç çıkarttı. Kenardan girip en iyi maçlarından birini çıkarttı.""5 TRANSFER YAPTIK"

"Gol atmamız gerekirken Gomez'i çıkarıp Cenk'i aldığım 2 maçta golü bulduk. Bazen böyle hamleler olabiliyor. Pasla oyunu hızlandırabiliyorsunuz. Bursa'ya attığımız gol bunun örneği. Herkesin bir katkısı vardı. Tolga benim için çok önemli bir kaleci. Ama ayaklarını kullanamıyor. Ona da uzun oyna, pas yapma diyoruz. Cenk ve Kerim gelişim açısından güzel örnekler. Devamlı oynamadan da gelişebiliyor oyuncular.5 transfer yaptık, hepsi de oynadı. Zaman zaman Tosic dışarıda kalsa da, gerisi hep oynadı. Bu %100 başarı demektir. Oynamayan oyuncu, oynayan oyuncuyu geçmek zorunda. Daha iyi oynamak zorunda. Hadi bana forma ver demekle olmuyor. Bir Bursa maçında Cenk'i alamamıştık oyuna. Üzüldü, ufak da olsa bir tepkisi oldu. Uyardım. Sana yakışmıyor dedim. Düzelttik."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER