UYANIK’TAN İSTİFA SİNYALİ!

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, sezon değerlendirmesi adına yaptığı basın toplantısında istifa edip etmeyeceği konusundaki durumu, “Düşmanın attığı taş değil, dostun attığı gül yaralarmış adamı” diyerek cevap verdi. Uyanık, yaptığı açıklamada görevi bırakabileceğinin de sinyalini verdi

UYANIK’TAN İSTİFA SİNYALİ!

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, dün Nuri Asan Tesisleri’nde sezon değerlendirmesi yaptı. Uyanık, Samsunspor A.Ş.'nin ortaklarından Yüksel Yıldırım'la İstanbul'da yapacakları toplantıda kendisi ve gelecek sezonla ilgili kararını vereceğini belirtti. Başkan İsmail Uyanık, “Sonuç itibariyle Yılport Samsunspor, 2018-2019 sezonunda başarısız olmuştur. Bunun da tek sorumlusu İsmail Uyanık'tır. Ben geçmişte kimseden para almadan kulübü yıllarca idare ettim. Param bitince de bıraktım. Belki genel kurulda şirketleşme yetkisi bana verildi gibi görülüyor ama yanımda Yüksel Yıldırım olmasa geri dönemezdim. Bunun için Yüksel Yıldırım en büyük teşekkürü hak ediyor" diye konuştu.

‘HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK’

Başkan İsmail Uyanık, “Ben hayatımın en önemli eserine imza atmak için geri geldim. Sezon başından bu yana 70 Milyon TL ödeme yaptık. Yılport Samsunspor'un hala da borcu var. Geçen sene takımı kurarken istediklerimizi alamadığımız anlar oldu. Gelmek istemeyen isimler oldu. Ancak bu yıl daha iyi olacaktır. Ben kimseyi suçlamam, sezonu da hata olarak görmüyorum. Sadece hayal kırıklığı yaşadık. En büyük üzüntüm de yaptığım açıklamalarla büyük hayaller kurmalarını sağladığım Samsunsporluların üzülmesi. Biz yeni bir oluşumla, yeni oyunculardan kurulu bir takım kurduk ve hemen başarılı olmalarını istedik. Ancak bunun biraz zaman alacağını unuttuk. Tek hatamız budur” dedi.

‘HER ŞEY CUMARTESİ GÜNÜ NETLİK KAZANACAK’

Sezon içerisinde Yüksel Yıldırım’la oturup konuşamadıklarını söyleyen Uyanık, “Durum değerlendirmesi yapamadık. Cumartesi günü İstanbul'da Samsunspor A.Ş. ortaklarının da olacağı bir toplantı yapacağız. Samsunspor'un sahibi şirket ortakları görülse de aslında 2 milyon Samsunludur. Ortaklar gelip geçicidir ama gerçek Samsunsporlular hep kalacaktır. Ben ortaklık birlikteliğini ayakta tutmaya çalıştım. Tabi ki fikir ayrılıkları olacaktır. Yüksel'le benim parayı tarif etme şeklimiz farklı olabilir. Beni de rahatsız eden işler var. Yüksel'in bazı konuşmaları beni de yaralıyor. Sürekli 1. tekil şahıs kullanıyor. İnsanın canını düşmanını attığı taş değil de, dostunun attığı gül yaprağı acıtırmış. Bizimki de o misal. Her şey cumartesi netlik kazanacak” şeklinde konuştu.

‘SAMSUNSPOR ARTIK ÇOK GÜÇLÜ’

Başkan Uyanık açıklamasını şöyle devam etti: “Biz 5 yıllık bir proje yaptık. Bu 5 yıl sonunda kulüp kar edemezse benim ortaklığım bitecek. Ben bunları bilerek çalışıyorum. Ancak cumartesi günkü toplantıda sonuç ne çıkarsa çıksın, Samsunspor'da güzel işler olmaya devam edecek. Ben olurum veya olmam Yüksel Yıldırım da başarılı olacaktır. Biz genel bir sezon değerlendirmesi yapıp, eksikleri masaya yatıracağız. Bunun sonucunda başkanlık görevi bende olmuş olmamış önemli değil. Çünkü Samsunspor artık çok güçlü. Kurumsal bir kimliği var. Arkamızdaki büyük holding ve kulüpteki işleyişin herkes farkında. Samsunspor'un çok güzel günler bekliyor. Tekrarlıyorum burada olurum veya olmam güzel işler olacak. Ben buna inanıyorum.”

SCOUT EKİBİNE SAHİP ÇIKTI

“Scout ekibinin çok üzerine geliniyor. Oradaki her isim adını Samsunspor tarihine altın harflerle yazmış. Çoğu da sezon başı transfer komitesinde de yoktu. Komitede olan da oradaki 7-8 kişiden biriydi. Onlar bana sadece oyuncu önerdi. Bütün transferleri ben yaptım. Bu işin bütün sorumlusu benim. Scout ekibine yapılan suçlamaların bana yapılmak istenilen ancak yapılamayan suçlamalar olduğunu düşünüyorum. Onların sonuna kadar arkasındayım. Şu anda teknik direktör değişir mi, yeni sezonda ne olacak, kim gelecek kim kalacak bu ve bunun gibi soruların cevabını veremiyorum. Cumartesi günkü toplantının ardından kulübün yönetimi ve profesyonelleri şekillendiğinde gerekli adımlar atılacaktır.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER