UYANIK YASALARI

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık’ın öncülüğünde futbolcuların sözleşmelerine ek maddeler konuldu. Oyuncuların itiraz nedeni ile kart görme, rakip oyuncu veya hakeme karşı fair play dışı hareketler, oyun dışı sertlikler ile hakemi aldatmaya yönelik ve oyunu çirkinleştirmeye dönük hareketlerde bulunduklarında ceza uygulanacağı belirtildi

UYANIK YASALARI

AZAMİ SAYGI GÖSTERİLECEK

Samsunspor’da İsmail Uyanık’ın başkanlığa gelmesinin ardından bir çok noktada değişimler devam ediyor. Kırmızı-beyazlı Kulüpte Başkan Uyanık’ın talimatı ile futbolcuların sözleşmelerine yeni maddeler eklendi. Ahlak ve etik kurallar başlığı altında eklenen maddelere aykırı harekette bulanan futbolculara para cezası verileceği açıklandı. Sözleşmelere eklenen maddelerde, Samsunspor Kulübü’nün Temsil ettiği değerler ile fair playe aykırı eylemler başlığı altında ‘Samsunspor Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Mustafa Kemal Atatürk’ün siluetini kulüp armasında taşıyan yegane kulüptür. Bu ayrılacağın getirdiği sorumluluk bilinci ile Samsunspor amblemi altında hizmet eden tüm personelin her koşulda; Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına, İstiklal Marşı’na ve onu temsil eden tüm değerleri ile kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına gereken azami saygıyı göstermesi beklenir’ iadeleri kullanıldı.

YÖNETİM KURULU DEĞERLENDİRECEK

Futbolcuların açıklanan değerlere aykırı harekette bulunduğu yönetim kurulunca tespit edilenler hakkında cezai işlem uygulanacağı bilgisinin yer aldığı sözleşmede, ‘Samsunspor ve onu temsil edenler, sahaya kazanmak için gerekli tüm bilgi ve becerisini sunmak için azami gayreti gösterir. Ancak her zaman mücadeleyi, fair play ve oyun kuralları çerçevesinde ve kazanmak kadar kaybetmenin de sporun doğasında olduğunun bilincinde olarak ortaya koyar. Futbolu güzel kılan şey, onun adil olmasıdır. Konulan ilkelere aksi davranış olarak yönetim kurulunca değerlendirilecek, itiraz nedeni ile kart görme, rakip oyuncu veya hakeme karşı fair play dışı hareketler, oyun dışı sertlikler ile hakemi aldatmaya yönelik ve oyunu çirkinleştirmeye dönük hareketler cezayı gerektirir’ maddesi eklendi.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER