UEFA, Arda Turan'ı Onurlandırdı

Bu yaz Fransa'da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na sayılı günler kala, gözler A Milli Futbol Takımımıza çevrildi.

UEFA, Arda Turan'ı Onurlandırdı
Futbolseverlerin büyük heyecanla beklediği dev organizasyona ilişkin özgün içerik ve analizlerini sürdüren EURO 2016 Resmi Sayfası,  Barcelona forması giyen milli futbolcumuz  Arda Turan'ı turnuvaya damga vurabilecek oyuncular arasında gösterdi.

"EN İYİ TÜRK FUTBOLCU"

EURO 2016'nın Yıldızları başlığıyla yayınlanan makalede  Arda Turan'ı masaya yatıran UEFA, yetenekli oyuncu için "Kuşkusuz jenerasyonun en iyi Türk futbolcusu" yakıştırmasını yaptı.

"FATİH TERİM'İN JOKERİ"

Arda Turan'ın yeteneği ve tekniğine övgüler yağdıran UEFA, milli futbolcumuz için "tılsımlı" yorumunu yaptı. Söz konusu makelede yer alan  Arda Turandeğerlendirmesi şu şekilde;

"Tekniği, oyun görüşü ve önsezisi en belirgin özellikleri. Takım üzerindeki etkisi ve liderliği ise yadsınamaz ölçüde. Takımın sıkıntı yaşadığı anlarda inisiyatif kullanma konusunda müthiş bir ustalığı var. Hem sağda hem de solda oynayabiliyor olması  Arda Turan'ı  Fatih Terim'in jokeri yapıyor."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER