‘Türkiye Şampiyonası’na  katılmak büyük bir iştir’

İlkadım Gençlik Spor Kulübü genç erkek takımının beklentilerden daha büyük bir başarı elde ettiğini belirten Basketbol İl Temsilcisi Murat Turan, “Bende eski bir basketbolcu ve basketbol hakemiyim. Türkiye Şampiyonası’na katılmak, alt yapı takımları için gerçekten büyük bir iştir” dedi

‘Türkiye Şampiyonası’na  katılmak büyük bir iştir’

Türkiye Şampiyonası katılacak olan İlkadım Gençlik Spor Kulübü genç erkek takımının beklentilerden daha büyük bir başarı elde ettiğini belirten Basketbol İl Temsilcisi Murat Turan, “Bende eski bir basketbolcu ve basketbol hakemiyim. Türkiye Şampiyonası’na katılmak, alt yapı takımları için gerçekten büyük bir iştir” dedi
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Samsun İlkadım Gençlik Spor Kulübü genç erkek takımı, Anadolu Şampiyonu olduktan sonra gözünü  Türkiye Şampiyonası’na çevirdi. Kırmızı-beyazlılar, 22-27 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası finallerinde ilimizi 12 yıl aradan sonra tekrar temsil edecek. 16 takımın yer alacağı final grubunun hazırlıklarını yoğun bir tempoda sürdüren Samsun ekibinin hedefi dereceye girmek.
MORAL YEMEĞİNDE BULUŞTULAR
Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecek olan İlkadım Gençlik Spor Kulübü’nün antrenörleri ve oyuncuları DSİ’de verilen moral yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Basketbol İl Temsilcisi Murat Turan ve Kulüp Başkanı Recep Yetmişbir de katıldı. İlkadım Gençlik Spor Kulübü’nün kurucu eski başkanı olan Murat Turan, takıma Bursa’da oynayacağı müsabakalarda başarı diledi.
‘BEKLENTİMİZDEN FAZLASI OLDU’
Kulübü ilk kurdukları dönemde amaçlarının diğer takımların kadrolarında düşünmediği oyuncuları bir çatı altında toplayarak onları basketbola kazandırmak olduğunu ifade eden Turan, “Basketbolcularımızın ve staff ekibi çok çalışarak bizlerin beklentisinden daha büyük bir başarı elde ettiler. Bende eski bir basketbolcu ve basketbol hakemiyim. Türkiye Şampiyonası’na katılmak, alt yapı takımları için gerçekten büyük bir iştir” dedi.
BAKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR
Bursa’da yapılacak olan final müsabakalarında İlkadım Gençlik Spor Kulübü’nün Samsun’u en iyi şekilde temsil edeceğinden şüpheleri olmadığı belirten Turan, “Samsun’a kazandırılan modern tesislerde takımımızın antrenman yapmasına imkan sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a, desteklerinden dolayı Valimiz Sayın İbrahim Şahin’e ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Güven Özyurt’a ilimizin basketbol camiası adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Mustafa ATASEVEN
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER