Türkiye Çok Zayıf ve Kalitesi Düşük

Bir dönem Kayserispor'da görev yapan Azerbaycan Milli Takımı'nın Hırvat teknik direktörü Robert Prosinecki, A Milli Takımımızın EURO 2016'daki performansı hakkında değerlendirmede bulundu

Türkiye Çok Zayıf ve Kalitesi Düşük

Prosinecki D Grubu'nda yer alan Türkiye'nin ilk 2 maçta sergilediği futbolla ilgili olarak, "Maalesef, çok zayıf ve kalitesi düşük bir Türkiye gördüm. Hırvatistan, Türkiye'den daha iyi oynadı. İspanya'ya karşı ise mücadele görmedim. İspanyollar isteseydi daha fazla gol atabilirdi." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRK OYUNCULAR SAHADA BİRBİRİNE DESTEK OLMUYOR"

Türkiye'nin elemelerde çok iyi maçlar çıkardığını ve bu nedenle ay-yıldızlı takımdan çok şey beklediğini belirten Prosinecki, Türk oyuncuların sahada birbirine destek olmadığını ve hazır görünmediklerini savundu.

"TAKIM İÇİNDE KESİN BİR ŞEYLER OLDU"

Fatih Terim'in kişiliğini ve hocalığını herkes çok iyi tanıdığını vurgulayan Prosinecki, "Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'nin 11 maçlık bir serisi vardı. Takım içinde neler olduğunu anlamak gerçekten çok zor ancak kesin bir şeyler oldu. Herkes daha iyi bir takım bekliyordu. Arda Turan ve Hakan Çalhanoğlu'nun performansını göremedik. Elemelerde oynayan Türkiye'yi Fransa'da görmedim." ifadelerini kullandı.

"TAKIMDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER YAPILMALI"

Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti karşısında da zorlanacağını belirten Prosinecki, "Takımda çok büyük değişikler yapılmalı. Aksi takdirde Çeklerle çok zor olacak. Türkiye, son maçında üç puan alırsa gruptan çıkabilir." diye konuştu.

"ONLARA TARAFTAR DEMEK YANLIŞ"

Türkiye'nin grubunda yer alan Hırvatistan'ın sergilediği futbolu beğendiğini kaydeden Prosinecki, Çek Cumhuriyeti karşısında Hırvat taraftarlarının çıkarttıkları olaydan dolayı çok üzgün olduğunu da dile getirdi.

Prosinecki, " Türkiye ile 90 dakika, Çek Cumhuriyeti ile ise 70 dakika çok iyi bir futbol vardı. Daha sonra taraftarlar bir olay çıkarttı. Onlara taraftar demek de yanlış. Onlar Hırvatistan'ın aleyhine davranan kişilerdi. Her şeye rağmen Hırvatistan çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Gruptan çıkıp, iyi işler yapacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER