TFF 2. LİG'E YAKIŞMIYORUZ

Yılport Samsunspor'da şirketleşme ile takımı toparlayan Başkan İsmail Uyanık, “5 sene içinde kendi kendine yeten bir kulüp haline gelmek istiyoruz” dedi

TFF 2. LİG'E YAKIŞMIYORUZ

‘SAMSUN BİR FUTBOL KENTİ’

TFF 2. Lig'de yer alan Yılport Samsunspor, Süper Lig'de yeniden yerini almak için hummalı bir çalışma içerisinde. Kendilerine büyük hedefler koyduklarını belirten Başkan İsmail Uyanık, kırmızı-beyazlı ekibi, 5 sene sonra kendi kendine yeten bir kulüp haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. TFF 2. Lig'e yakışmadıklarını ifade eden Başkan Uyanık, “Samsun bir futbol kenti. Çeşitli sorunlar yaşadık ama artık yeniden yapılanma dönemi. Zaten kimse bizi buralara layık görmüyor. Biz de çok çalışıp layık olduğumuz yere çıkacağız” dedi.

SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

Samsun'da taraftarıyla, yönetimiyle, belediyesiyle bir seferberlik ilan ettiklerini kaydeden İsmail Uyanık, kendilerine destek veren herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Eski günlerine dönmeye çalışan Samsunspor'da Başkan İsmail Uyanık, “Atatürk'ün olduğu armayı değiştirmemek için kulübü şirketleştirdik” dedi. Bu sezon zirve yarışında yer alan Yılport Samsunspor, eski başarılı günlerine geri dönmek için yeni bir yapılanmanın içerisinde.

‘BAŞARIYA ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM’

Kulübün futbol şubesinin şirketleşmesi sonrasında başkan seçilen İsmail Uyanık, “Samsunspor'un tarihine, Samsun şehrine ve en önemlisi Atatürk'ün olduğu armamıza sahip çıkmak için kulübü tüm borçlarıyla şirketleştirdik. Kolaya kaçarak mevcut kulübü batırıp Yeni Samsunspor, Öz Samsunspor gibi başka isimli, amblemli kulüp yaratmadık" ifadelerini kullandı. Samsunspor'un yerinin 2. Lig seviyesinde olmadığını da belirten Başkan Uyanık, “Süper Lig'e çıkmak için planlı çalışmalarımızı sürdürerek başarıya ulaşacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
YORUMLAR
samsun lu
samsun lu - 4 yıl Önce

bencede yakışmıyoruz ama bu hocayla bu kadar oluyo

SIRADAKİ HABER