TESİS İÇİN DEVİR BEKLENİYOR

Yılport Samsunspor, altyapı tesisleri için geçici olarak Batı Park’ta bulanan okçuluk sahasını kullanacak. Fakat sahanın yapımını gerçekleştiren yüklenici firmanın sözleşmedeki taahhüttün hepsini yerine getirmediği için tesisin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından henüz teslim alınmadığı öğrenildi

TESİS İÇİN DEVİR BEKLENİYOR

GÖRÜŞMELER OLUMLU SONUÇLANDI

Yılport Samsunspor, dev bir altyapı tesisi kurmak için kolları sıvamış ve ilk etapta Samsun-Ordu karayolu üzerinde bulanan Petrol Ofisi Dolum Tesisleri’nin arkasındaki Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait dolgu sahasına kurmayı düşünmüştü. Fakat dolgu sahasının zemini için güçlendirme çalışması gerektiği için kırmızı-beyazlı kulüp, geçici olarak Batı Park’ta bulanan okçuluk sahasını kullanmak için girişimlerde bulunmuştu. Kırmızı-beyazlılar, yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması sonrasında, Batı Park’taki okçuluk sahasının kullanım hakkını almak için bekliyor.

EKSİKLER GİDERİLECEK

Okçuluk sahasının devri ise şu anda gerçekleşemiyor. Tesisinin yapımı üstlenen yüklenici firmanın sözleşmede yer alan taahhütlüleri tam olarak yerine getirmediği için tesisin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabulünün onaylanmadığı öğrenildi. İki ay içinde firma tarafından eksiklerin giderileceği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tesisin kabulü gerçekleştiğinde, alanın Samsunspor’a kullanım için devrileceği öğrenildi. Kullanım hakkını yasalar gereği şu anda alamayan Yılport Samsunspor ise alanda altyapı tesisi için çalışma gerçekleştiremiyor.

Mustafa ATASEVEN 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER