Terörün Spor Üzerindeki Etkisini Analiz Etmeliyiz

Bakan Çağatay Kılıç, Kulüpler Birliği Vakfı’nın kulüp başkanlarıyla bir araya geldi

Terörün Spor Üzerindeki Etkisini Analiz Etmeliyiz

Sabah üzücü bir haberle güne başladıklarını belirten Bakan Çağatay Kılıç, “Ülkemizi bölmek isteyen, milletimize karşı olumsuz düşünceler içerisinde olan vatan hainleri 8 askerimizi şehit etti. Allah onlara rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar versin. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Rabbim inşallah en kısa süre içerisinde ülkemizdeki bu hainlerin temizlenmesi noktasında ve ülkemizin birliği ve beraberliğinin devamı noktasında bizlere güç verir” diye konuştu.

“Terörün spor üzerindeki etkisini iyi analiz etmemiz gerekiyor”

Terörün spor üzerindeki etkisinin iyi analiz edilmesi gerektiğine dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, “Terör, Fransa 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı seyircisiz oynayalım mı, oynamayalım mı tartışmalarına sebep olabilecek kadar etkilemiştir. Bunun için hepimizi etkiliyor diyorum. Artık buna karşı birlikte durmamız gerekiyor. İnanıyorum ki, bu anlamda bir araya gelecek olan birliktelikler, çözüme ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

“Herkesin bu sezon yaşanan konularla ilgili bir muhasebe yapması gerekiyor”

Bakan Çağatay Kılıç, futbolda 2015 – 2016 sezonunun sona ermek üzere olduğunu hatırlatırken, “Bir sezonu acısıyla tatlısıyla geride bırakmış olacağız. Herkesin bu sezon yaşanan konularla ilgili olarak oturup bir muhasebe yapması gerekiyor. Bu anlamda Kulüpler Birliği’ne gerçekten bir görev düşüyor. Bütün başkanların bir araya gelerek, bu sezon neler yaptık, neleri daha iyi yapabiliriz diye yapabilecekleri bir adım vardır diye düşünüyorum. Futbol Federasyonumuz, Yıldırım Demirören başkanlığında sezon sonu değerlendirmesini yapıp bu sezon neler yaşandı, önümüzdeki sezon bunu nasıl daha iyi neler yapabileceğimizi konuşmamız gerekiyor” dedi.

“Avrupa"da Milli Takımımız ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir”

Yaz aylarında Avrupa Futbol Şampiyonası ve Olimpiyat heyecanının yaşanacağını ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Milli takımımız Avrupa Şampiyonasına gidecek. Avrupa Şampiyonası oynanırken, bir yandan da Kadın Basketbol Milli Takımımız Olimpiyat kotası mücadelesi verecek. Rio’da bu yaz Olimpiyat organizasyonu var. Olimpik ve Paralimpik’te aldığımız kotalar var, Temmuz ayının ortasına kadar kota müsabakaları devam edecek. Şu an kota sayımız Olimpikte 72, Paralimpikte 64’e ulaştı. Müsabakalar devam ediyor, inşallah bu daha da yükselecek. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda milli takımımız iyi bir ivme ve başarı ile Fransa’da güzel maçlar oynayıp Ülkemizi, Bayrağımızı en iyi şekilde temsil edecektir. Tüm teknik kadronun, futbolcuların bir araya gelip kenetlendiğini biliyorum. İnşallah biz de orada olacağız, takımımızı destekleyeceğiz” diye konuştu.

“Bizim derdimiz tüm spor camiası olarak holiganlarla”

Kulüp başkanlarının verdikleri demeçlerin tribünleri doğrudan etkilediğini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, “Sizlerden bir ricam var. Açık ve seçik olarak şunu söylememiz gerekiyor; Bizim mücadelemiz tribünlerde olumsuzluk içerisinde olan holiganlarla. Taraftarlarla değil. Böyle bir yanlış algı çıkarmaya çalışanlar var. Sanki bizim taraftarla bir mücadelemiz, sıkıntımız varmış gibi... hayır asla. Bizim derdimiz tüm spor camiası olarak holiganlarla. Holiganların Türk sporundan, futbolundan, basketbolundan, voleybolundan, hentbolundan temizlenmesine kadar biz kararlılıkla mücadele edeceğiz. Elektronik biletin devreye girmesinin bir amacı var. Eksikleri olabilir. Bunu konuşuruz. Ama uygulamadaki gördüğümüz eksiklerden de herkesin ders çıkarması gerekiyor. Ben bunu bugünlük bu kadarla bırakayım. Bunu da inşallah sezon sonunda inşallah oturup konuşacağız.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER