Terör Olayları Sadece Türkiye'nin Sorunu Değil

Beşiktaş Futbol Takımı'nın yıldızı Mario Gomez, Almanya Milli Takımı'nın Berlin Olimpiyat Stadı'nda İngiltere'ye 3-2 mağlup olduğu dün akşamki karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulundu.

Terör Olayları Sadece Türkiye'nin Sorunu Değil
Kendisine  Türkiye'deki terör olayları hakkında sorulan soruya güvenliğin sadece  Türkiye'de değil tüm  Avrupa'da konu olduğunu ve bunu fazla düşünmediğini söyledi.

"İNGİLTERE ALANLARI İYİ DEĞERLENDİRDİ"

İngiltere'nin bulduğu ilk golden sonra  Almanya Milli Takımı'nda düzenin bozulduğunu ve rakibe büyük alan verdiklerini belirten tecrübeli oyuncu, " İngiltere bu durumu iyi bir şekilde değerlendirdi. Bunun bir daha olmaması gerekiyor.  Avrupa Şampiyonası'nda böyle bir duruma izin veremeyiz." ifadelerini kullandı.

"FORMDA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM"

Maçta 1 gol atıp, 1 golü de ofsayt gerekçesiyle sayılmayan Gomez, yeniden milli takım kadrosuna dahil olmasından ve sergilediği performanstan duyduğu memnuniyeti aktararak, "Formda olduğum ve takıma katkı verebildiğim için mutluyum. Şimdi karşılaşmalarda yeniden galip gelmeye çalışmamız lazım." değerlendirmesini yaptı.

"BEŞİKTAŞ'TAKİ GELECEĞİM BELİRSİZ"

Mario Gomez,  Beşiktaş'taki geleceğinin sezon sonunda netleşeceğini vurguladı.  İtalya'nın  Fiorentina kulübünden opsiyonlu olarak kiralanan Gomez, siyah-beyazlı kulüpte devam edip etmeyeceğiyle ilgili yöneltilen soruya, "Sezon sonunda 3 taraf da oturacağız ve ne olacağına bakacağız." yanıtını verdi.

"TERÖR SALDIRILARINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Son dönemdeki terör saldırılarının ardından çok konuşulan güvenlik konusuyla ilgili ise Alman futbolcu, "Bu durum sadece  Türkiye'de değil, her yerde, tüm  Avrupa'da da konu oluyor. Ben olumlu düşünen bir insanım. Bu tür şeyleri düşünmemeye çalışıyorum." şeklinde konuştu.

79. DAKİKA OYUNDA KALDI

Almanya Milli Takımı'nın  İngiltere'ye karşı 2-0 öne geçmesine karşın 3-2 mağlup ayrıldığı karşılamada Gomez, 79 dakika oyunda kaldı ve takımının ikinci golünü kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER