Terim'den Almanlara tarihi çalım!

Bundesliga ekiplerinden Hoffenheim'da forma giyen Türk asıllı futbolcu Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek.

Terim'den Almanlara tarihi çalım!

Yurt dışındaki kulüplerde futbol oynayan Türk asıllı oyunculardan Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

'Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından uzun süredir takip edilen ve Türk Milli Takımı'na kazandırılmak istenen Demirbay, resmi başvurusunu da yaptı. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen genç oyuncu, bir kaç gün evvel yazılı olarak Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti.

Fatih Terim'in yurt dışında oynayan oyunculara giden çağrı listesinde adı bulunan ve bir sonraki kampa davet edilen Kerem Demirbay'ın gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Kosova maçı kampına katılması bekleniyor.'

TERİM DE KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Terim "Kerem Demirbay Türk Milli Takımı'nda oynamak istedi. Karlsruhe Başkonssolosluğu bu sabah Kerem Demirbay'ı bekliyordu. Müracaat edecekti. Ben bu gelişmelerden sonra resmi olarak Hoffenheim kulübüne davet yazısı gönderdim. Resmi siteden açıkladılar. Ancak sonra ne hikmetse Kerem'e davet gelme yazısını resmi siteden geri çektiler. Sabırla karşılık verdik. Bizde oynayacağından gurur duyacağını hatırlıyorum. Benim de milli takım kampında basın toplantısında kendi ağzından beyanatım var. Kendisinin de röportajı var. Yardımcı hocalarımız çok uğraştılar, ailesiyle görüştüler. TFF, kendisinin imzalı beyanını paylaşır. Umarım bizi seçer." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER