Tehlike kapıda!

Sakatlanan ve tedavisi yurt dışında devam ederken alacakları ödenmediği için sözleşmesini tek taraflı fesih eden Larbi’den dolayı transfer yasağı cezası gelebilir. Samsunspor, bu durumun aynısını Aminu Umar’da da yaşamış ve iki dönem transfer yasağı cezası almıştı

Tehlike kapıda!

Samsunspor’un yönetimine kimsenin aday olmasının ardından yönetim Samsun Valiliği’ne devredilmişti.

Kırmızı-beyazlılar transfer tahtasını açamadığı için devre arasında transfer yapamamış ve giden savunma oyuncularından dolayı oluşan boşluğu dolduramamıştı. Şimdi ise kulübün başı sezonun ilk devresinde sözleşmesini alacaklarını ödenmediği için 20 Kasım 2017 tarihinde tek taraflı fesih eden Mohammed Larbi’den dolayı sıkıntıya girebilir.

UMAR’DAN DOLAYI CEZA ALMIŞTI

Kırmızı-beyazlılar, 1 Aralık 2014 tarihinde alacakları ödenmediği için sözleşmesini fesih eden Aminu Umar’ın FIFA’ya şikayet etmesi üzerine verilen sürede parası ödenmediği için iki dönem transfer yasağı almıştı. Şimdi ise aynı durum Larbi’den dolayı kaynaklanabilir. Zaten zor günler geçiren Samsunspor, iki dönem transfer yasağı da alırsa sonucu kulübü karanlığa sürükler. Larbi’yle ilgili ise her an FIFA’dan tebligat gelebilir.

KURAL İKİ DÖNEM DİYOR

FIFA Oyuncu Statü ve Transfer Talimatı Madde 17/4 Çerçevesi’nde transfer yasağı gündeme gelebilir. Maddede futbolcunun koruma dönemi içerisinde olması nedeniyle, ihlalden kaynaklı olarak kulübün tazminat ödeme yükümlülüğünün yanı sıra sportif ceza ile de karşı karşıya kalacağı belirtiliyor. Bu durumda kulübün iki tam transfer sezonu boyunca, ulusal veya uluslararası anlamla oyuncu transferi yapmasına yasak getiriliyor. Kulübün aynı durumdan dolayı FIFA’da daha önceden dosyası bulunuyorsa aynı yaptırım ilk uyarının ardından hemen uygulanıyor.

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER