TED'de Hüseyin Beşok Rüzgarı

Eski milli basketbolcu Hüseyin Beşok, TED Samsun Koleji'nde düzenlenen panelde öğrencilerin sorularını cevapladı. Kariyerine bir çok kupa sığdırmayı başaran milli oyuncuya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

TED'de Hüseyin Beşok Rüzgarı

HEYECANLA KARŞILANDI

Eski milli basketbolcu Hüseyin Beşok, dün TED Samsun Koleji'nde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında öğrencilerle buluştu. Türkiye'nin dışında 5 ülkeyi basketbol kariyerine sığdıran ve bu ülkelerin üçünde şampiyonluk kupasını kaldıran Beşok'un, 10'un üzerinde avrupa ve lig şampiyonluğu başarıları mevcut. Milli takımın da uzun yıllar kaptanlığını yapan ve bir buçuk yıl önce oyunculuk kariyerine son veren Beşok'u, TED Samsun Koleji öğrencileri panelde büyük bir heyecanla karşıladı.

'SİZ ÇOK ŞANSLISINIZ'

İzmir'in Karşıyaka takımında basketbola başladığını anlatan Beşok, "Ben basketbola geç başladım. 15 ya da 16 yaşındaydım. Siz çok şanslısınız. Küçük yaşlarda başlayarak böyle imkanlarla spor yapabiliyorsunuz. Burada spor yapabiliyorsunuz. Burada spor, eğitim, sanat için her şey var" dedi. Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayan milli oyuncu, disiplinli ve düzenli çalışma ile başarının yakalanabileceğini söyledi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Kendi çoçuklarının da TED İzmir Koleji'nde eğitim görmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Beşok, tüm öğrencilerin katılımıyla spor salonunda şahane bir basketbol şovu sergiledi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Beşok, imza taleplerini ise geri çevirmedi. Panel sonunda TED Samsun Koleji Kurucu Temsilcisi Erkan Çiftçi, Hüseyin Beşok'a teşekkür plaketi verdi.


Mustafa ATASEVEN

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER